צור קשר כינוס השלוחות דף הבית

לחיות עם הזמן

מקומות אחרונים למסע סליחות עם נשות נפלאות

מסע אלול של בקשות וסליחות, נשים מכל המגזרים מתאחדות סביב ארון הספרים היהודי. היום יום שני ט׳ אלול 9.9.19 הסעה ממוזגת תצא אי״ה מכפר חב"ד בשעה 15:00.
בתכנית:
סיור בעיר דוד - מסע קסום ומסתורי למקום בו התרחשו רבים מסיפורי התנ״ך, סיור מודרך בנקבת השילוח וסודות ירושלים המקראית+מיצג תלת מימד.
בית הכנסת-צמח צדק שברובע - סיור, מפגש, התוועדות וארוחה.
סליחות בכותל - תפילה לחודש הרחמים ותמונה משותפת.
חזרה משוערת מירושלים בשעה 22:00 עלות 220 ש״ח.
לפרטים נוספים התקשרי למלכי
0549292904

להצטרפות
תשעת הימים מזווית קצת אחרת - ליבי שני

תשעת הימים. לכאורה לא ממש זמן לשמוח ולהודות. יותר זמן של אבל, של לעצור לרגע את המירוץ ולזכור שפעם היה לנו בית מקדש, והיום אנחנו בגלות.
ואתם יודעים, אף פעם לא ממש התחברתי לתשעת הימים. לא שלא הבנתי, קראתי המון סיפורי חורבן והכרתי את השמות והתיאורים. אבל משהו בפנים נשאר אדיש קצת. היו לי מספיק טרדות משלי ולא התחשק לי להכניס עוד כאב ללב.
מאז שאמא שלי חלתה ונפטרה, המושג "חורבן" קיבל אצלי משמעות אחרת. השנה בה ישבתי וקראתי "איכה" לבד כשהיא היתה בדרך לבית החולים בפעם האחרונה, היתה שנה של שבר עמוק.

להמשך
הצעות תפריט לתשעת הימים

כל שנה זה מגיע, תשעה ימים ללא בשר, ואנחנו חושבות שאין כבר מה לאכל, מה נכין היון? מה עשינו אתמול שלא נכין גם היום? קבלי רעיונות ומתכונים מגוונים כדי להעביר את הימים האלה בכמה שפחות התלבטות

להמשך
ראש חודש אב

אשה בפרשה אירית ציפורי
נגיעה נשית לפרשת מסעי - מירי שניאורסון

ביום שישי לפני חודשיים ניגשה אלי בסוף שיעור הבוקר כוכי, משתתפת פעילה של שיעור בוקר שישי של נפלאו״ת, בולגרייה מלידה שהקשר בינה לבין תורה הוא מקרי, ושיתפה בגאווה שאחרי 68 שנות עקשנות היא הולכת להדליק השבת נרות לזכות בעל הבית והמשפחה. מה שהדהים אותי עוד יותר היה כאשר ביום שישי הבא אמרה לי כוכי: "מה את חושבת, שזה חד-פעמי? התאהבתי בנרות השבת ואני הולכת להדליק גם השבוע."
זה המסע המיוחד לנשות נפלאו"ת, לשלי, לכוכי, לי ולעוד עשרות נשים שהשבוע אף יצאו בצוותא למסע בירושלים כאקט של אחדות בתשעת הימים. בפרשת השבוע מספרת התורה על פטירתו של אהרון בר"ח מנחם אב. כל העם, בלי יוצא מן הכלל, בכה וכאב את הסתלקו של כהן הגדול, וכל זאת משום שהיה משכין שלום בין איש לאשתו ובין אדם לחברו.
כל אחת מאיתנו נדרשת להעפיל לרמה כזאת של אהבת ישראל העצומה של אהרון. אהבת ישראל היא אתגר קבוצתי, מעין תחרות חיובית שכולנו רוצים לנצח בה ולהגיע למקום הראשון.
ארבעים ושנים מסעות ערכו בני ישראל במדבר, כנגד המסעות של הגלות. עברנו ותיקנו את כולם ואנו אוחזים כבר בשלב ההתגלות. אם אנחנו רוצים להריח, לטעום, למשמש ולגעת בגילויי משיח - צריך להיות כמו אהרון, אוהב את הבריות בלי הבדל בין יהודי ליהודי. אהבת ישראל היא אהבה לניצוץ משיח בתוך כל אחת ואחד. וכך ננוע קדימה במסע לעבר הגאולה.
לקביעת פגישת ייעוץ 054-9292901
מירי שניאורסון - מנטורית עסקית ואישית, מרצה ומנחה ושדרנית רדיו
בגאולה הפרטית ובגאולה הכללית

הדלקת נרות:19:16
צאת שבת:20:16

הקליקי-מסעי
שירים לארוג

אתמול בערב קייץ הביל בגלריית המקלט בירושלים קרה הקסם הזה שכל אישה מתפללת אליו. הרגע שבו את מרגישה נעים ונוח שמבינים אותך ואת לא לבד במסע חייך נשים מלאות אמונה בדיוק כמוך.

להמשך
שמחת נשים ונערות בט"ו באב

חלפה שנה, ושוב נתכנס לחולל בכרמים בט"ו באב, במטעי הזיתים של כרמי יוסף

מה בתכנית?
נפגשות לשיח נשים
מעגלי שירה ומחולות
אריאלה שניאור במסע אישי לעולם שלכולו טו׳ב בו בית המקדש עומד על תילו ... אי מתי?
הרקדה - D.J. קרביץ
הגב׳ רחל בולטון ״עשי הכל כדי לראות טו-ב״
קולכולנה - חונכים שירת נשים יחדיו
מעגלי תופים בניצוחה של יעל קרביץ
כיבוד קיצי מפנק והכי חשוב הכח של כולנה ביחד מתוך אחדות ואהבת ישראל

מחיר השתתפות בעלויות - לא למטרות רווח
לרישום מוקדם: 65 ₪ לאישה /נערה רישום מאוחר: 100 ₪. יש להקדים הרשמתכם על מנת שנוכל להיערך בהקדם.
אפשרות לאירגון הסעות לקבוצות גדולות יש לפנות לטלפון מס׳ 050-666-1002 יעלה.
או בקישור:

"נפלאות" עולות לירושלים

מסע נשים מכל המגזרים המתאחדות סביב ארון הספרים היהודי. הזדמנות לקירוב לבבות בימי בין המצרים, כנגד השסעים והפירוד. מסע של אומנות ואמונה, חורבן ותקווה לאור דמותה ולזכרה של אביטל יהודית חיון ז"ל.
ביום רביעי ו׳ אב 7.8.19 הסעה ממוזגת תצא מכפר חב"ד בשעה 15:30 עצירה נוספת בלטרון.
בתכנית:
קבר רחל - תפילה, סעודה וסיום משניות
גלריית המקלט - הגלריה לאומנות. שיח נשי פתוח על אביטל ע״ה שקדושתה של ירושלים היתה בליבה
השיעור השבועי-סיון רהב מאיר ב"היכל שלמה" בירושלים
יציאה משוערת מירושלים בשעה 22:00. הרשמה מוקדמת בעלות 150 שקלים עד 31.7 (החל מ-1.8 - 200 ש״ח)
שאלות? תתקשרי: 0522459393 שלי 0549292901 מירי

לחצי להצטרף

היום!!!

יום רביעי 31.7 בשעה 20:00. ערב ערב ר"ח אב.
תתכנסנה נשים לערב עוצמתי על מקדש נשים וזוגיות בתערוכת האריגים של אוריאלה ריבקין. כניסה חופשית הזדמנות נדירה. גלריית המקלט יהודה המכבי 7 מקור ברוך. 0585001019


בקרוב שבוע ניקוי רעלים נוסף

לכל מי שביקשה להפחית את תחושת הכבדות של הקיץ הדביק והלח, להחזיר את הזוהר לעור הפנים, להפוך להיות קלילות ואנרגטיות ואולי אפילו לרדת כמה ק"ג כבונוס, יפעת זינגר מומחית ברפואה סינית, יועצת בריאות, תזונה וניקוי רעלים, פותחת שבוע ניקוי רעלים נוסף.
באונליין מהבית, באמצעות מכשיר הנייד שלך ובזמן הפנוי שלך במהלך היום
עם הכוונה וליווי צמודים של יפעת כמומחית לתזונה טבעית כבר למעלה מעשור
היכרות מעמיקה עם תזונה טבעית בשבוע ימים
במחיר מתאים לכל כיס- רק 89 ₪ לכל השבוע!

לפרטים ורישום
יום נשי מעצים

זו שנה שלישית ברציפות שמתקיים בחולון יום נשי מעצים במיוחד. בימים בהם כל עם ישראל עוסק בבניין הבית השלישי, גם את מוזמנת לבוא כדי לבנות את ביתך הפרטי והכללי.
זוגיות! משמעות! חינוך! אמונה! השראה! כל אלה - אבני בניה שתוכלי לקבל בעז"ה ב-ד' באב, יום שני 5.8 בחולון.
הזדרזי לרכוש כרטיס מוזל בקישור

ראיון הגב' נתניהו בעקבות השתתפותה בכנס הארצי

בעקבות השתתפותה בכנס השנתי של נשי ובנות חב"ד, העניקה הגב' שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראיון מיוחד לשבועון 'כפר חב"ד', בו גוללה את חוויותיה מהכנס המרשים, ודיברה לראשונה על הקשר המיוחד של בעלה עם הרבי מנקודת מבטה
וגם: על החוויות של בנה מהביקורים בבתי חב"ד, עבודתה כפסיכולוגית במוסד החב"די לבנות בירושלים ומה עומד מאחורי ההצהרה של בעלה "לא נעקור שום יישוב מארץ ישראל בשום תוכנית מדינית"?

להמשך

אשה בפרשה אירית ציפורי
נגיעה נשית לפרשת מטות - מירי שניאורסון

במקרה נקראת פרשתנו "מטות" - בימי בין המצרים מזכירה לנו התורה את הכוח של מטה לפעול בעוצמה. מעניין לשים לב שפעמים עושה התורה את השימוש בחלוקה למטות, ופעמים לשבטים. מה ההבדל בין שבט למטה?
המטה (שבט) הוא חלק מענף העץ. המטה אינו מחובר לעץ, הוא קשה ופחות גמיש. שבט לעומתו הוא חלק העץ שעדיין מחובר אליו ויונק ממנו חיים. כשאנחנו מחוברים לעץ אנחנו קרויים שבט, וכשהחיבור נסתר אנחנו מטות.
כשהענף הופך משבט למטה, יש לו יכולת לפעול בעצמו דברים גדולים, להתמודד עם היצר הרע ולהצליח למצוא את הכוח הטמון בו.
התכלית שלנו היא לראות את הכוח האלוקי שמעבר לקשיים שביום-יום, ובמיוחד בכל הקשור לחינוך הילדים, כמו בסיפור של אותה גברת.
בפרשה נכתב "בְּנוּ-לָכֶם עָרִים לְטַפְּכֶם, וּגְדֵרֹת לְצֹנַאֲכֶם" - משה רבנו מקדים את הילדים והמשפחה לפני הכול! זהו המסר. הילדים והמשפחה קודמים לכול.
ובקרוב ממש נזכה שיקויים בנו הכתוב:
"כֹּה אָמַר ה' זָכַרְתִּי לָךְ חֶסֶד נְעוּרַיִךְ... לֶכְתֵּךְ אַחֲרַי בַּמִּדְבָּר בְּאֶרֶץ לֹא זְרוּעָה"
בגאולה הפרטית ובגאולה הכללית
בביאת משיח צדקנו

הדלקת נרות:19:22
צאת שבת:20:22

התמודדות בעלי תשובה בעולם החרדי

בכנס הנשים של 'מאמע' נועה ירון סיפרה איך כחוזרת בתשובה המנהלת אורח חיים חרדי, התחילו ילדיה להיפלט מהמסגרות החרדיות, "פתאום את מוצאת את עצמך, לא במקום שרצית להיות. הרבה שנים ניסיתי מאוד להיות חרדית והדבר שהכי החמיא לי היה כשלא זיהו שאני בעלת תשובה".
"לקח לי בערך עשרים שנה להחיל על עצמי את כל מה שאמרתי לחילונים בכל הכנסים של החזרה בתשובה. כשאני התחלתי, הרגשתי שהקב"ה רק רוצה ממני להתחרד, אבל אף אחד לא אמר לי שאני נכנסת פחות או יותר למקום המורכב ביותר".
"נורא רציתי להיות חרדית במשך הרבה מאוד שנים. או בתור חילונית כשנסעתי ברחובות ירושלים וראיתי בנות בית ספר הייתי אומרת לעצמי: כזו אני רוצה. כל כך טהור".
וכך היא סיימה את התמודדותה תוך כדי ציטוט דברי רבי נחמן, "אני דנה כל אדם לכף זכות, וגם מי שהוא רשע, אם רואים בו מעט טוב ודנים אותו לכף זכות, הוא חוזר בתשובה".
בוידאו המצורף, ניתן לצפות בסיפורה, ובנוסף, שירה החדש של הזמרת ענבר טביב, יהלום.

לצפייה
אהרן סיטבון במופע מרגש בכנס נשי חב"ד

הוא גדל והתחנך בצרפת המתבוללת, ולא הכיר את היהדות מעבר למושגים בסיסיים, ניחן בכישרון מוזיקלי נדיר, ובגיל צעיר הקים להקה יחד עם אחיו. עד שהגיע הרגע שהוביל למהפך בכנס נשי חב"ד הארצי בהיכל 'מנורה' בת"א, יחד עם תלמידי ת"ת אור מנחם בתל אביב, ושיר נוסף עם נכדיו ונכדותיו ריגש ר' אהרון סיטבון רבבה בשירי ערגה וציפייה לגאולה - 'הגיע זמן גאולתכם' ו- 'מלך המשיח' • לצד קטעי הוידאו המרגשים, מגישה חדוה רומנו סיקור מיוחד

להמשך

כנס 'אחת מול כולם 2'

כנס 'אחת מול כולם 2' מבית 'מאמע', נערך במלון היוקרתי וולדורף אסטוריה בירושלים, בסימן נשים פורצות הדרך. הן עלו לבמה אחת אחרי השניה העבירו הרצאה בסגנון טד, היו שם נשים מאיחוד הצלה, נשות תקשורת, הרצאה מעולם המיתוג והעסקים,
עורכת הדין שושי הלר, שיתפה את המשתתפות על המעבר מעיתונאית לעורכת דין חרדית, ממילים למשפטים, והסבירה איך כל אחת יכולה להגשים את חלומותיה.
היזמית החברתית, מנכל"ית "באשר תלכי", פייני סוקניק, ריגשה את הנשים בסיפורה, עת הייתה אם חד הורית, וכל חומות ההגנה התערערו והביאה אותה לפתוח את הארגון עבור נשים הנמצאות במצב בו היא הייתה.
מי שעוד הייתה בכנס: הרבנית ימימה מזרחי, הזמרת ענבר טביב, רבקה רביץ, מנהלת בית הנשיא, ראובן רובי ריבלין, ופנתה לבעלי ההשפעה שיתאימו את החופש הגדול לאימהות עובדות.
שרה פכטר עלתה לבמה עם עקבים, אחרי חודשי החלמה שלא יכלה לעמוד על רגליה, עם מופע ה'פואטרי סלאם' הראשון במגזר החרדי, "נראתה לאחרונה", הטחת שירה על האישה החרדית החדשה.
נועה ירון, סיפרה על תחושותיה כחוזרת בתשובה מול חברה חרדית, ועל המעבר חזרה לעיר תל אביב, שם היא מתגוררת כיום עם שבעת ילדיה.
בסיום הכנס, הניה שוחט הצחיקה את כל הנשים עם מופע סטנד - אפ, כפי שרק היא יודעת.

לצפייה

י

נגיעה נשית לפרשת פנחס - מירי שניאורסון

"ברגע אחד תבוא הגאולה", חזרה המנטרה בכנס הנשים הגדול בעולם שהיו בו הרצאות וגם סטנד-אפ, והכול כדי להמחיש שמשיח בן דוד יכול להגיע ברגע אחד,בלי שנרגיש, וכבר מרגע זה יש להתכונן!
בפרשת פנחס מחלק אלעזר הכהן את הארץ לנחלות. הוא מקבל את החלוקה ברוח הקודש, לאחר מכן נשלפים הפתקים משני סלים,ולסיום גם הגורל מצווח ואומר: ״אני הגורל עליתי לגבול פלוני לשבט פלוני״. רגע, האם שמעת פעם גורל מדבר?! מה היה צורך בנס כזה גדול?
הרבי מסביר ששלושה רבדים מקיפים את הנפש שלנו: מחשבה, דיבור ומעשה. המחשבה והמעשה הכרחיים בדרך כלל, אבל הדיבור לא תמיד בא לידי ביטוי. הנס שהגורל מדבר בא ללמד שכל שלב חשוב. כל דבר צריך להיות מושלם ומורכב משלושת הרבדים, וכך גם ההכנות.
המשימה היא להתרכז ולהיות במאה אחוז גם בתהליך וגם במטרה, בשלמות של כל שלושת הרבדים.
לא למהר ולדלג לשלב הבא, עד למטרה הסופית. פשוט לחיות את הרגע. כאשר אנחנו מונחים בכל הפרטים ובשלמות, כל יום הופך מיום של גולה - ליום של גאולה.
הכול אפשר לעשות ברגע אחד, האם תכננת כבר איך יהיה הרגע הבא שלך?
הדלקת נרות: 19:25
צאת שבת: 20:27 (זמן ת״א)

תכנית שהיא מתנה לחיים

בנות בגיל ההתבגרות עסוקות בשאלות פנימיות: מי אני? לאן אני שייכת? מה עובר עליי? מחפשות עניין, משמעות והזדהות עם מה שעובר עליהם בשלב כל כך משמעותי בחייהם, מתוך קשר אישי.
איילה ששון, תרפיסטית באמנות הפיקה תוכנית אשר נולדה מתוך הצורך של הבנות והיא מורכבת מסדרת סדנאות חווייתיות העוסקות בתכנים טיפוליים השייכים לגיל, כגון: ביטחון ודימוי עצמי, תקשורת בריאה וקשרים לסוגיהם, זהות עצמאית, מחסומים, איזון רגשות, לקיחת אחריות ועוד. לשכבות הבוגרות תוספת מיוחדת כהכנה לזוגיות: עבודה על תקשורת מכילה ונותנת מקום, פתירת קונפליקטים וכדומה.
השיעור מלווה באמנויות טיפוליות מגוונות: ציור, דרמה, כתיבה, מוזיקה ושימוש בחומרי אמנות שונים.
דרך החוויה האמנותית, נחשפת הנערה לגישה החסידית הבריאה לשלל הנושאים הכל-כך מרתקים כל נערה בגיל ההתבגרות.
052-8770358

לצפייה

הכנס הארצי של נשי ובנות חב"ד תשע"ט

הרבה רגעי קסם, רגש, עוצמות ועוד הרבה מעבר, היו בכנס אתמול, שנערך בתל אביב בהעכל מנורה מבטחים, ואשר ימשיכו להשפיע בחיי היום יום של אלפי המשתתפות בכנס הארצי של ארגון נשי ובנות חב"ד.

להמשך
הגב' שרה נתניהו הגיעה לכנס הארצי

כידידה טובה של נשות חב"ד, כיבדה אתמול בנוכחותה, אשת ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו, בכנס הארצי של ארגון נשי ובנות חב"ד, תשע"ט.
הגב' רבקה בלוי, נציגת נשי חב"ד בירושלים, העניקה לה את ספר התהילים כתשורה.

לצפייה

י

חג הגאולה שלך - יהודית וקנין

יד גסה נשלחת וחוסמת כל גישה לא מרשה שום צעד של קדושה

פעם ועוד פעם את הרבי מנסה לעצור לבלום העשייה

למאסר מושלך באלימות וקור נורא כך חשים הם כוח וגבורה

אך הרבי הרי"ץ איתן הוא מול הרע ונשאר חדור במטרה

מאבק נצחי ניטש שורר הוא בין השניים לפעמים נראה הרע גובר הוא שבעתיים

אך מאסר הוא דרך אמצעי לגאולה כך תהיה גדולה ומופלאה

בגלות נראה קשה ואין עוד כח לא יודעים כבר מה יהיה קשה לשמוח

אך האמת לדעת שהיא דרך מובילה נצא דרכה ישר לגאולה

בי"ב תמוז ניתן הכח לכולם לגלות הסתר שבעולם

לא לחינם ישבו שם רבותינו בגפם במסירות לקחו זאת על עצמם

לא נתעצל ולא נירא מקושי, הפרעה כי סימן הוא לנו הוראה

זה המקום לפעול ולהפיץ אור התורה עד פעמי משיח במהרה

הבלתי מנוצח - גיטי זינגר

במלוא הדר וטוהר אדמור הריי"צ יושב בבית הסוהר ופסק דינו נחרץ

מוות יהא עונשו כך במחשבה היה אך שכינה מעל ראשו המירה זאת בהגליה

גלות לעשר שנים למקום של כפור ושוב העונש משנים והפעם-3 שנים לספור

אך נס קורה גם עתה ומתקבל שחרור מלא מציאות שלא נראתה וכבוד ה' שמתגלה

ובתמוז התרפ"ז יב יג ימי רצון שב היקר מפז חזר מנהיג הצאן

לימים אמר חתנו זהו יום התעוררות וכל אחד לפי עניינו יביא לעצמו החרות

כי גאולת אדמור אינה גילול מסכת המסר עלינו לשמור ולהפכו מרחיק לכת

יחד בשבת אחים ננגן ונתוועד נפיק לעצמנו לקחים לגאולת עולם ועד!

גיטי זינגר התשע"ט כל הזכויות שמורות

חדוה רומנו

י

י

אשה בפרשה אירית ציפורי
נגיעה נשית לפרשת בלק - מירי שניאורסון

הסיפור של בלק מעורר תמיהה ופליאה. בלק בוחר לעצמו את גדול הנביאים כדי לקלל את עם ישראל, והלה מתעכב בדרך ולא מבין שהתקלות באו כדי להציל אותו, בעצם. בסופו של דבר הוא מתגבר על ההתנגדויות ויוצאות לו מהפה ברכות שאין כמותן לשבח, במקום הקללות המתוכננות.
פרשת בלק לעולם לא תחול בימי בין המצרים, ולכתחילה אין בה את עניין הגלות והצער. אלא שאנו מוצאים מייד ברכות שתוכנן חירות ("הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"), שלטון ("וירם מאגג מלכו ותנשא מלכותו") וגאולה על ידי המשיח ("דרך כוכב מיעקב וקם שבט מישראל"), גאולה בטהרתה.
בכל הדורות היה חודש תמוז קשור עם החורבן והגלות, ודווקא בדורנו זכינו שחודש תמוז יהפוך מחורבן וגלות – לחודש הגאולה! זהו החודש בו נגאל הרבי הריי"צ (=רבי יוסף יצחק, הרבי הקודם), מידם של הקומוניסטים, ולא רק הוא נגאל בזאת, אלא גאולתו היא גאולת הדור כולו – שהרי "הנשיא הוא הכל".
במיוחד אם נשים לב, שהמשך גאולה זו (שהחלה בג' תמוז, ונמשכה בי"ב י"ג תמוז) הייתה שהרבי יצא מרוסיה לארה"ב, המקום בו התחילה הפצת היהדות ותורת החסידות בתנופה חסרת תקדים, הפצה לכל פינה נידחת, שעליה אמר המשיח לבעש"ט, שכשהיא תתרחש – הוא יתגלה.
מכאן שכל אסון יכול להפוך לששון וכל קללה – לברכה, וגם הגלות –סופה גאולה שלמה. עלינו רק להאמין שזה אפשרי, להבין את מה שקורה לנו בדרך ולצפות לגאולה!

הדור הכי מחובר

למעלה מ- 600 נשים מרחבי הארץ, התכנסו ביום שלישי ו' בתמוז ליום העיון השנתי של נשי חב"ד הצעירות, שהתקיים בקמפוס בית רבקה בכפר חב"ד ב'.
יום העיון שעמד תחת הכותרת "מחוברת" ונערך בשיתוף עם מרכז "אשכילה" התחלק לשני מושבים מרכזיים. לאחר רישום, כתיבת פ"נ לרבי, קבלת ערכת שי והנאה מבר פינוקי בוקר עשיר, התרכזו מאות הנשים באולם בית זלטה. את המושב הראשון פתח הרב יואב אקריש במשא מרתק, ובשילוב רעיונות חסידיים, דברי חז"ל וסיפורים מאלפים הוביל את קהל השומעות להבנה כי הדרך היחידה לחיים מחוברים באמת היא בהיצמדות ל"אני האישי" של כל אחת ול"אנכי ה' אלוקיך".

להמשך
הרבי שמחבר את כולם

כתב ידיעות אחרונות, קובי נחשוני, העלה כתבה בכותרת הראשית של העיתון מהשבת האחרונה, על ג' תמוז ודווח על הארוע שנערך באולם ארנה בירושלים.
בנוסף, צורפה חוברת על הרבי לקוראי העיתון, שהוצאה לאור ע"י צעירי אגודת חב"ד, ומתואר בה מי היה הרבי, קווים לדמותו, פלוסופיית החיים של הרבי, על האוהל, וכמובן על השגרירים המתחזקים את מעצמת השליחות.
לשער האחרוי של החוברת, תמונת הרבי, לשמירה זיכרון והשראה. וכך נכתב שם: החזיקו אותה קרוב ללבכם, ומאור פניו יקרין גם עלינו.

להמשך
הדור הכי מחובר, האומנם?

נשי חב"ד הצעירות מזמינות אותך ליום העיון השנתי של הנשים הצעירות בכפר חב"ד, שהפך למסורת של הצלחה ולארוע שכולן מחכות לו בכל קיץ
יום העיון השנה יתקיים תחת הכותרת "מחוברת". זו ההזדמנות שלך לעצור משגרת היום יום, להתבונן פנימה לעולם ההורות והזוגיות בעידן החדש, ולקבל כוחות וכלים להתנהלות נינוחה מעצימה ומחברת.
יום שלישי, ו' תמוז תשע"ט בקמפוס בית רבקה כפר חב"ד ב' בין השעות 8:30 - 15:30

לרישום ותוכניה
עם הפנים קדימה

נשות עסקים מכל רחבי הארץ נפגשו אתמול ליום עיון כדי ללמוד את כל מה שצריך כדי להצליח ברשת עם המותג ולהתפרנס בכבוד
יום העיון הוא פרי יוזמה ושת"פ בין שי יהב מומחה לשיווק דיגיטלי ובעלים של סוכנות הפרסום 770 Digital עם מירי שניאורסון, מנטורית אישית ועסקית בעלת נסיון רב בעולם השיווק והעסקים, ומירי ביילין, סטייליסטית, יועצת תדמית אישית ודיגיטלית
מיטב המומחים רבי הניסיון העבירו לנשות העסקים שבאו לקבל כלים לצמיחה, טיפים וסודות למינוף עסקי, לשיווק חכם בדיגיטל ולנראות אפקטיבית ברשתות החברתיות, לצד נטוורקינג ומינגלינג עם נשות עסקים נוספות.
בעלות העסקים השתלמו בפרקטיקה מעשית, כיצד לשדרג את העסק באמצעות הדיגיטל המאפשר בעזרת עבודה מדויקת, להגיע אל קהל היעד, בצורה חכמה ועם מקסימום תוצאות במינימום הוצאות

להמשך
ג תמוז

י

אשה בפרשה אירית ציפורי
פרחים שעולים מן האפר

את קוראת את הדברים עכשיו, ואני מקווה שבינתיים השתפרה הרגשתך. נפרדנו אתמול, עוד לפני שהמילים נגמרו, ואחרי שנתלתה בינינו שתיקה. זה היה הרגע שהבנתי שהכאב ימשיך לגור אצלך עוד ימים רבים. היום אולי חזר מעט צבע ללחייך, אולי זרחה לך השמש, והלוואי שמתיישר מצחך. אבל אתמול ישבת מולי וענן כיסה אותך. כתפייך שמוטות וגופך הצנום כמו מבקש להיבלע בתוך הכיסא. עינייך ננעצות בקיר מאחורי, מבקשות לחצוב באבן ולהגיע אל קרני השמש שמפזזות בחוץ.

להמשך
סטראט אפ במרכז לאה

ערב של מוזיקה ותרבות משובחת, נערך במרכז לאה אשר ברמת גן, שמפעילה השליחה בלה בוקובזקה, אשר הקימה מקום להעצמה , התפתחות אישית ויצירתיות המשלבים עומק רוחני יהודי לצד כלים מעשיים.
יוצרות דתיות הופיעו על הבמה עם חומרים אישיים מקוריים נתנו את הנשמה עם המון מוזיקה טובה, סטנד אפ, שירה ומשחק.
ומי שחתמה את הערב המוצלח הייתה האחת והיחידה דין דין אביב המופלאה, שעשתה גרוב וקולולם כמו שרק היא יודעת

לצפייה
יום עיון לנשות עסקים
יום עיון לנשות עסקים עם הפנים קדימה

בואי ללמוד את כל מה שצריך כדי למנף את המותג שלך ברשתות החברתיות, לנהל את הפרסום בחכמה, ולהצליח בגדול!
יום ראשון ,ד' בתמוז (7.7.2019) בשעה 9:30-15.00, ברח' אבשלום גיסין 86, פתח תקווה
לפרטים ולהרשמה חייגו: 052-6405364

להרשמה
אז מה אני צריכה בחופשה הגדולה?

כ - 700 אלף תלמידי החינוך העל־יסודי יצאו לחופשה לפני שבועיים, והיום הצטרפו אליהם עוד כ ־ 1,572,000 תלמידי היסודי וגני הילדים, מעלה לכן כאן קטע שהעלתה אם בקבוצת הורים
אבא ואמא,
אני יודעת שבכל פעם שמגיע החופש הגדול אתם נלחצים. נלחצים שאני לא עושה כלום, שאין לי מוטיבציה, שאני לא בכיוון, שאני ישנה יותר מדי, מבלה יותר מדי, עוזרת בבית פחות מדי, שזה לא טוב לי בלי מסגרת, שגם ככה - מה כבר עשיתי כל השנה, מתי כבר תוכלו להביט בי ולהגיד "וואללה, איזו ילדה, פשוט נחת, איך היא ממצה את הפוטנציאל שלה". אני יודעת שאתם מאוכזבים מכל הדברים שאני לא מספיק בעיניכם. אבל אני רוצה שתדעו שאני מותשת.

להמשך
מובילות לגאולה - מירי שניאורסון

אמש אירחתי בביתי קבוצת נשים חבדיות מתבגרות (60-70-80) ומתגברות (אלמנות) ובעיקר נפלאות❤
אחת לשבועיים הן מגיעות פעם לביתי ופעם לביתה של עטי, תמיד אני מתרגשת לבואן מכינה ועורכת שולחן עם מטעמים ופינוקים אבל סקרנית במיוחד להקשיב למרצה או למנחה,שהזמנתי לחזק אותן באמונה (וגם אותי כמובן).
בהשגחה פרטית מופלאה ובחסד ה׳ כיוונו אותי משמים לשליחה הנכונה הגב׳ אורלי לרנר מקרית מלאכי (אמא לעשרה שהתאלמנה גם היא לפני 4 שנים) אורלי היקרה דיברה מהלב וברגש והכינה אותנו לג׳ תמוז...

להמשך

י

אשה בפרשה אירית ציפורי
למה לה יש יותר?

זה קרה באמצע שטיפת הכלים. קצף ריחני כיסה את אצבעותיי, זרם המים ניגן לי, וגביעי הזכוכית ניסו לחייך אלי אחרי שהבריקו. אבל אני פתאום הבנתי: אני מקנאה! בשיחת הטלפון שהסתיימה קודם סיפרה לי חברה יקרה על ההצלחה שלה בעסק החדש שהקימה, ואני - אוי לאותה בושה - פשוט מקנאה. ולא רק בה, גם בשכנה שקמה כל בוקר לבית מסודר נטול שאריות מקיפול הכביסה, באם שעמדה לפני בתור באסיפת הורים בכיתה, ויצאה משם כולה מאושרת. אני מקנאה בנשים צעירות ממני, בזו שטסה השבוע להוואי, ובזו שמשפצת את הבית מבלי לעשות חשבון. אני מסבנת ונבהלת מהגילוי - איך נתתי לרגש כה איום להשתלט עלי? מה אכפת לי שאחרים מצליחים? הרי אם אני חושבת רגע, ברור לגמרי שהם לא לוקחים דבר ממה ששייך לי.

להמשך
מה שלמדתי מאשתו של קרח - גיטי זינגר

פרשת קרח מלאה במסרים
לנו מחדשת ופותחת שערים
נתרכז כעת בחידוש מרשים
הממחיש עוצמת חכמת נשים
אשת קרח- מכונה איוולת
אך מדוע- זו התמורה שמקבלת?
הרי עמדה לימין בעלה,
ורצתה לסייע בהגשמת משאלה...
קרח שואף להיות מנהיג
אז- למה רעיון זה מדאיג?
אלא, שהפעם אשת קרח טעתה
את טובת בעלה לא באמת ראתה
כי כאן עקרון וחידוד
למעשה שלילי- אין לתת עידוד!
תפקיד אשת קרח- גדול היה
לשנות מחשבתו ולהפכה לראויה.
למעשה ההיסטורי משמעות עכשווית
מהווה עבורנו רוח גבית
לפני פעולה להעמיק ולחשוב
האם הכיוון באמת טוב?
והאם העזרה שאנו מעניקים
חותרת לרצונו של אלוקים?
כל מי שהבין המסר
הוא אלוף ולגמרי "עשר"!

ימי הבראשית של כפר חב"ד מזוית של אחת מהמיסדות

בחודש אייר של שנת תש"ט, בהוראת הריי"צ, מגיעות 74 משפחות יוצאי רוסיה הסוביטית ליסד כפר עבור חסידי חב"ד.
במאמצים לא פשוטים והתמודדות לא קלה, מלווים בברכת הרבי רוחם אינה נשברת.
הגב' סימה סודקביץ, מותיקות הכפר הנמנית על משפחות המיסדים, ואשר הייתה פעילה גם בארגון נשי חב"ד בכפר, פותחת צוהר לאותם הימים.

לצפייה
יש חסד באוויר

מה קורה כאשר בערב אחד, למרות ימים של סוף שנה ועומס של עונת החתונות נענות מאות נשים להזמנה, מצליחות לעשות פסק זמן, כדי להיות שותפות במפעל חיים עבור כלות אנ"ש בארץ?

להמשך

י

י

י

מבעד לחלון בחומה

כבר שלושה ימים היא עומדת כך מול החלון הצר. שורות ארוכות של מטעי תמרים נמתחות לפניה, בוסתני פרי שריחם מדגדג את הנחיריים במתיקותו, ובינותם ריבועי שדות ירוקי שיבולת. הרחק מולה מתפתל הירדן כמו ממהר אל תחנתו האחרונה, ומעבר לו מאדימים הרים באופק - שם עיניה נעוצות. ממוקדות בחריצים המבקעים את ההר, מנסות להבחין בתנועה אנושית. "ההרה לכו, פן יפגעו בכם הרודפים" - פקדה עליהם בחשיכה, ובתנועה מנוסה העיפה את חבל הפשתן הרחק למטה בחומה.

להמשך
עוגת קפה מדהימה לשבת

קפה שבת בבוקר עם עוגה טרייה בניחוח תואם, מתוקה במידה, תקפה להרבה זמן ומלאה בקפאין מרוכז. פעילות ההכנה מסתכמת בהכנת כוס קפה בחלב ובערבוב כמה מרכיבים בקערות. שום מיקסר לא מעורב. אחרי שמערבבים ואופים, מצננים קצת. זה מפני שלשיא בשלותה היא מגיעה דווקא כשהיא כבר בטמפרטורת החדר, ולטופ ממש - אני מתנצלת מראש - כשגם פורסים אותה, ומורחים על כל זה חמאה.

למתכון
שביבי נפש למילים מתחברות

פגשנו אותה לראשונה מעל דפי העיתון "לבנות", של מגזין כפר חב"ד שם היא חשפה באומץ רב, ובכשרון כתיבה משובח, את התמודדותה עם המחלה הנוראה.
מוסי וישצקי, הפעם, תיארה את התמודדותה, בכנס היסוד של איגוד כותבות חב"ד, כל מילה שאוסיף לא תוכל לתאר את העוצמות והצמורמורת שעברו בקהל עת שיתפה איך היא מצליחה לגעת בנשים ובנות דרך הכתיבה על ההשפעה של מילותיה ועל השינויים שמצליחה לחולל בכתיבה מרפאה, לא רק אותה אלא גם את הקוראות והסובבים אותה.

לצפייה
סיפור העלייה וההתישבות בכפר חב"ד של יהדות מרוקו

לאמתו של דבר, ראשוני היהודים אשר הגיעו לארץ ממרוקו לא ציפו להתישב בכפר או מושב, הם עלו מתוך כוונה לחיות את חייהם ולהקים משפחה בשקט ובשלווה בירושלים שבארץ ישראל.
אז איך למעשה התגלגלה קהילה שלמה שהופנתה בכלל, על ידי הסוכנות באפריל 1956 למושב תירוש, לתוך כפר ערבי נטוש מיושב בחסידי חב"ד שעלו מרוסיה? איך מצליחים להתמודד עם קשיים פיזים ללא תנאים בסיסים בחום הלוהט של הקיץ?
סיפור התיישבותה של יהדות מרוקו בספריא של אז, הוא מן המרתקים בהשתלשלות ייסודה של בירת חב"ד בארץ, ולכן, אף שיש הרבה מה להרחיב בעניין, הפעם אעשה זאת דרך סיפורה המתומצת של הגברת טובה שמחה חסין, המתארת, איך שבת גורלית של אביה בישוב הר טוב, שם קיבלו דיור ועבודה כשוחט, הייתה למעשה אבן היסוד, שפתחה צוהר להתישבות המשפחות הראשונות שעלו ממרוקו והחלו לבנות עקב בצד אגודל את חייהם תוך הקפדה על חינוך, וכפי שהתבטא בזמנו אביה: "שם ראיתי אנשי צורה", זה המקום הראוי מבחינתו לגדל ילדים לתורה ויראת שמיים, וכאשר יושב ראש הכפר ויו"ר ראש צעירי חב"ד, בזמנו, כותבים לרבי התשובה לא אחרה לבא: "ללכת לחפש אם יש עוד".

לצפייה

י

כרטיס לדינר של ארגון עדי עד כבר קנית?

רוצה אולי לזכות בכרטיס טיסה לרבי?
בלעדי לשותפות בארגון עדי עד לרוכשות כרטיס עד לתאריך ט"ז בסיון
היכנסי והרשמי לדינר השנתי של עדי עד בואי לאמץ עוד כלה ..
לרכישה כנסו כעת לאתר
לתשלומים ופרטים נוספים:
0587161939

הידעת? משמעות ליל ט"ו בסיוון

עומדות אנו היום בליל ט"ו בסיון, הליילה בו האדמו"ר הקודם נאסר בשנת תרפ"ז. באחד המאמרים הרבי אומר שבהפטרת פרשת בהעלותך בפסוק "ויאמר ה' לזרובבל", הרבי מסביר בשם זרובבל יש לשון זריעה ובבל, זריעה היא לקיחת גרעין והטמנתו באדמה ורק כתוצאה מהרקבון צומח עץ חדש, הרקבון יוצר משהו חדש שלא היה קודם.
דווקא המאסר הביא לפריחה כמו הזית שמוציא שמן רק אחרי שכותשים אותו. המאסר, הירידה לבבל, בט"ו בסיון, זה מה שהביא את הצמיחה אחר כך, שאדמור הזקן עזב את רוסיה והגיע לאמריקה, ומפה היהדות הגיעה לכל העולם כולו כל העולם כולו הפך להיות עולם אחר לגמרי.

י

חדוה רומנו
מחפשת חניה

הפוסט הזה יוביל אותך אל האושר", "אם רק תלחצי כאן למטה, אוכל להעניק לך את הסוד שלי לזוגיות שלווה וחסרת קונפליקטים", "בואי לעוף עם חלומותייך בסדנא בת שנים עשר מפגשים". עולם התוכן שלנו גדוש בהבטחות לאושר ועושר, למציאת בן הזוג המושלם ולחיים שלווים ופוריים. כל שעלינו לעשות הוא ללחוץ על הכפתור ולדלג משיעור להרצאה ומשם לסדנא, להיצמד לסדרות של סרטונים ביום ובליל, ואז יתגלה סוף סוף הסוד הכמוס מראשית ההיסטוריה, ויפרוץ את מסגרת התודעה שלנו. גם ממערכות יחסים אנחנו מצפים שתהיינה מלאות חיות ורגש. אנחנו מקדשים את רגעי האהבה הגלויה, מתגעגעים לסערות התשוקה, מחפשים שוב את הניצוץ שיעיר את הקשר וילהיב מחדש.

להמשך
סמניות - איגוד כותבות חב"ד

כבר בגיל 16, החלו הוריה של שפרה ריפקין לחפש לה מסגרת מקצועית הולמת כבת חבדי"ת להתמקצע בכשרון הכתיבה שלה. מאחר ולא נמצאה מסגרת כזו, החזון להקים ארגון שילווה ויתן מענה לבנות ונשים, המשיך להתדפק על דלתה מידי יום ביומו ולאט היכה שורשים, והביא אותה לכלל החלטה לקום ולעשות מעשה, ומאותו רגע שנולד הרעיון, השבוע החלום הפך למציאות.

טופס הצטרפות לאיגוד

להמשך

יום העיון השנתי של הצעירות - תשע"ט

יום העיון השנתי של נשי ובנות חב"ד הצעירות כפר חב"ד, יעסוק השנה סביב הורות וזוגיות בעידן החדש, במטרה לקבל כוחות וכלים להתנהלות נינוחה מעצימה ומחוברת.
ביום שלישי ו' תמוז 9.7.19 בקמפוס בית רבקה בין השעות 08:30 - 15:30
ניתן לשלוח SMS או ווטסאפ למספרים הבאים
054-694635 או 058-6337852
וישלח אלייך קישור לרישום עצמי

י

התורה קוראת לך

"זה נמצא כאן, בתוך קופסת הפח האפורה. מאז שנתנה לי אימי את מגילת היוחסין, היא הולכת איתי לכל מקום". סבתא פתחה את מכסה הקופסא המתכתי, ובאצבעות רועדות מתחה את פיסת הדף כמו מנסה למחוק את קיפולי השנים. "הנה, כאן רשום שמו של סבי, רבי מכלוף ברזאני, ומעליו אביו וסבו, עד שמגיעים אליה. זו הרבנית אסנת, ואנחנו נצר למשפחתה הדגולה, דור אחרי דור."

להמשך
זכות מיוחדת שנפלה בחלקן של נשות כפר חב"ד

לרגל שיגור ברכת החג מאת הרב מאיר אשכנזי, לנשות כפר חב"ד, הוא סיפר באותו מעמד על זכות מיוחדת שהיתה לנשות כפר חב"ד, בימיה הראשונים, להכין נרות שעווה עבור הרבי שהיה מדליקן ביארצייט של הוריו.
זכות זו נפלה בחלקן של הגב' חנה לוין, גב' ריישא ציבין ואחותה, ונשים נוספות. לא ניתן היה לעמוד לידן באותו זמן, מרוב שהיו הן בהתרגשות עצומה, תוך מלמולי תפילה על הזכות שלהן.
כל פעם הרבי דאג לשגר להן מכתב אשר כלל ברכה המכילה את הכל: שיאיר מזלן ומזל בני ביתן בהרחבה

לצפייה
שפרה אהרונוב בסדנה לשבועות

שפרה אהרונוב בסדנה ייחודית, חוויותית, מעשית ומעשירה לרגל חג השבועות. אז גם אם לך בא לרכוש כלים ולהכין לחג מאכלי גבינה, סלטים בטעם גורמה, פשטידות, עוגות גבינה ושאר קינוחים, הכנסי וצפי בהדרכה. לתועלת הגולשות צרפנו גם חוברת עם כל המתכונים כולל אפשרות להדפסה.

להמשך
הטיפים לעוגת גבינה מוצלחת

עוגת הגבינה היא "מלכת השבועות". קל מאד לאפות אותה אבל כדי לשדרג אותה ולקבל מחמאות, אין ספק שהדרך הטובה ביותר היא לקבל טיפים מפי מומחים כמו אבי קינן, השף של "רולדין".

להמשך
הכפר אשר עיני נשיאנו בו

הגב' רבקה ריבקין, נשאה את הנאום המרכזי בכנס שבועות שנערך בכפר חב"ד, לרגל חג מתן תורה ויום הולדת 70 לייסוד כפר חב"ד.
היא פתחה בסיפורה האישי, על אותה ילדה בת 12 שארגה חלום להגיע לכפר חב"ד, והוריה הגשימו לה אותו בשנת תשל"ו/ל"ז כשרשמו אותה למחנה קיץ אליו הגיעו תמהיל מגוון של בנות מכל רחבי הארץ.
היא גוללה את סיפורו של הכפר, עת הריי"צ שלח קבוצה לחפש מקום, דווקא במרכז הארץ, דרך ההוראות הברורים והמכתבים להתנהלות תושבי הכפר, שנבחר להיות עיר הבירה של ארץ ישראל בהפצת המעיינות

לצפיה בהרצאה
התוועדות ר"ח סיון תשע"ט

מצגת הניגון "קלי אתה ואודך" על המסכים, וצלילי הליווי הווקלי של דבורי קוק וביתה, קידמו אמש (שלישי) את פני האורחות הרבות שגדשו את אולם הארועים בכפר חב"ד, לרגל התוועדות ר"ח סיון, שנערכה סביב שולחנות ערוכים, והיתה בסימן: חבל נחלתו לאות עולם – 70 שנה לכפר חב"ד.
לבקשתכן, בהשך יועלו קטעי וידאו מהערב

להמשך
כנס שבועות

נשות כפר חב"ד והסביבה מוזמנות מחר, יום שלישי ר"ח סיון, לכינוס חג השבועות שיערך באוהל הארועים בשעה 20:15.
בתוכנית: הרצאה מרכזית, ישיבה סביב שולחנות ערוכים, הפקת מולטימדיה ועוד, כל הפרטים בהזמנה המצורפת.
דמי כניסה: 40 ש"ח

להזמנה

בין אורות וצללים - פרשת במדבר

שעת בין ערביים במדבר.
קרני שמש אחרונות חוצבות בפסגות ההרים, ופורשות מסך ורוד על קו האופק שנישא ממול. הצללים הולכים ומתארכים, מכסים בדממה את פניה הסדוקים של הקרקע. שקט פה. האויר הלוהט מסתיר את רחשי החיים בין חריצי האדמה ובינות לסלעים, וחום היממה האחרונה נאחז בכל אבן. צרצר מנגן, יונה משיקה כנף ומפטפטת עם חברותיה לדרגש השינה בנקרה בסלע, רוח מזרחית מיללת. קולות המדבר אינם מפרים את השקט ששורר פה בשעות האור, ומלווים בעדינות את שתיקת הערב. יחד איתם חוזר אלי הד נשימותיי המהבילות, וצלילי המדבר מספרים לי על תחושותיי ומחשבותיי.

להמשך
שורשיה החבד"ים של הזמרת והשחקנית אניה בוקשטיין

לפני מספר ימים, סיפרה אניה בוקשטיין לאמה כי היא באה לפגוש את נשי חב"ד, בדינר השנתי שנערך מידי שנה בתל אביב, ורק אז נחשפה הזמרת והשחקנית בפעם הראשונה בחייה לשמוע (היא עלתה ממוסקבה לארץ כשהייתה בגיל 7 עם הוריה) שסבא רבא שלה היה תלמיד בישיבה הראשונה של חב"ד בליובאוויטש בוידאו המצורף תוכלי לצפות בסיפורה המלא על חווית האמהות לה זכתכה לפני חצי שנה עת ילדה את בתה הבכורה סשה, ולהאזין לשיר שהקדישה לנשים באולם

לצפייה
נאום השליחה שושי ובר בכינוס השלוחות העולמי תשע"ט

אמש (ראשון) בבנקעט כינוס השלוחות העולמי תשע"ט, שיתפה השליחה שושי ובר בדיינפרד, את שאר השלוחות בחוויות שנחרתו בזיכרונה, על העידודים שקיבלה מהרבי במשך השנים, וכאשר היא עומדת מול אתגר במהלך שליחותה, המנוע ומה שדוחף אותה להמשיך ולהתחזק, הוא המבט הדואג של הרבי שנחרת בזיכרונה.

לצפייה
לידיעות קודמות

בנק הפועלים
אמירת תהילים
ישראל בן רבקה
אורית בת רבקה
אברהם משה בן מרים טובה
יעל בת אסתר
אלישע בן יפה שינדל
דוד יהודה בן שרה
תורה כפולה ומכופלת תש"ע

גם השנה לקראת ג' בתמוז נתאחד נשי ובנות חב"ד נוסיף שלוש פעמים בין ג' בסיוון לג' בתמוז נלמד מתורתו של הרבי נתמקד בשיחת הרבי להמשך
'מועדון 'נשי

נפתח מועדון 'נשי' המהווה את מועדון הבית של נשי ובנות חב"ד. המועדון יאגד את כל הנשים החברות בארגון נשי ובנות חב"ד ויקנה להן להמשך
מזל טוב

ליום הולדתך
נולדו במזל טוב
באו בקשרי השידוכין
הקימו בית בישראל
בר/בת מצווה
free hits