צור קשר יציאה לשליחות נשי ובנות חב"ד

לחיות עם הזמן

הרמת כוסית לראש השנה מבית נפלאו"ת

לרגל סיומה של שנת עשייה מבורכת של ארגון נפלאו"ת, התאספו הנשים להרמת כוסית לכבוד שנת תשע"ט הבאה עלינו לטובה,

לצפייה
משמעות ח"י אלול לעולם

השיעור הוותיק לע"נ פסיה בת אליעזר, המתקיים מידי שבוע בבית משפחת שושי רבקין, מתרענן בנושא חדש: מבוא לחסידות חב"ד, רצף של רעיונות יסודיים בעקרונות החסידות כשהציר המרכזי המוביל אותן הם התכנים המשפיעים על חיינו. את השיעור, מידי יום שלישי מעביר המרצה הרב זושא וולף, מרצה לחסידות במכללת בית רבקה, ועורך ספרים בתורת הרבי.

לצפייה
מילה קטנה בטנא - פרשת כי תבא

סוף אלול תחילת ספטמבר, ולשקט לא היה מעולם צליל כה מוזר כמו השנה. המסדרון הריק מספר עדיין על האורחים הרבים שנכנסו ויצאו, והקירות כבר מתגעגעים לחגיגות שפיזרו צלילי שמחה בחלל שביניהם. העפרונות החדשים כבר התיישבו בקלמר הבוהק, תופסים את מקומם לצד מחברות ישרות וחלקות באופן מוזר, ומדפי הארונות התרוקנו מבגדיהם של היוצאים למקומות לימוד רחוקים. בבוקר אחד חמים נאכפו תיקי בית ספר, ונרכסו תרמילי נסיעה גדושים בפרטי לבוש וטעמים של בית, ואפילו הנעליים הזעירות שנמצאו בדרך נס מאחורי הספה, טופפו בזריזות אל עבר המעון.

להמשך

מיזם חדש שותפות בדרך

שותפות בדרך הוא בית חב"ד הראשון ברשת לבנות נוער חב"דיות - חרדיות האתר מציע באהבה עזרה אנונימית בכל נושא, תכנים איכותיים ומעניינים ופלטפורמה כיפית להעלאת פוסטים משלך.
שמי איטי פרוס, אני בת 26 וגרה בירושלים. שותפות בדרך התבשל באיטיות מרובה, במשך כל שנות התיכון של אחותי, הודיה. כל התקופה שהיא למדה שם (כן, היא סוף סוף סיימה השנה ) עקבתי אחריה ונדהמתי שוב ושוב מההבדלים ששבע שנים יכולים לעשות, אותו מבנה, כמעט אותו צוות אבל המושגים אחרים כל כך. בטח אני נשמעת זקנה, אבל סך הכל עברו שבע שנים. בזמן הזה המון דברים התפתחו בעולם. וזה זלג גם אליהן, יותר ופחות. אם לי לדוגמא, היה פלאפון רק אחרי התיכון. להן – יש קבוצות וואצאפ שכבתיות, אצלנו היה צא'ט במייל, להן יש כל כך הרבה אופציות אחרות להתכתב…
מצד שני, כשחשבתי על זה יותר ויותר, והסכמתי להיות כנה, גיליתי שאני והחברות שלי לעומת הודיה, והחברות שלה כל כך דומות, גם אנחנו, כשהיינו בתיכון, נזקקנו נואשות לאהבה וקבלה, גם אנחנו חיפשנו ערך ומקום בעולם, גם אנחנו חיפשנו ריגושים, גם לנו היה כיף להבריז מהתיכון מידי פעם… גם אנחנו חשבנו שאין כמונו, ואין דבר שאנחנו לא יודעות.
וזה בסדר, ככה זה. כי בדיוק בזמן שיש הרבה אנרגיות, עליות ונפילות יש גם המון הזדמנויות. הרבי בשיחות מסתכל על האנרגיה של בני הנוער לא כמכשלה או כמשהו שלילי שצריך להכניע אלא דווקא ההפך – ללמוד לנצל את המרץ האדיר וההתלהבות המרובה לעניינים שבקדושה (לקו"ש חלק ל"ג)
אנחנו כמבוגרות חייבות לעזור לבת לגלות את הכוחות הפנימיים שהיא קיבלה מהקב"ה בדרך שלה ובכלים שהיא מכירה ומשתמשת על מנת להפוך את העולם הפרטי והכללי שלה למוגן, יציב וחזק. החוויות של היום יעצבו אותה ואת מי שהיא תהיה בעולם. הן אלה שיתנו לה כוח וביטחון בניסיונות של החיים. כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו.
וכך שותפות בדרך נולד. האתר הוא הבית חב"ד הראשון של בנות תיכון ברשת, המטרה שלנו פשוטה: לעזור לבנות להתפתח, להיות קשורות להקב"ה, לרבי ולא פחות חשוב מכך – לעצמן. אנחנו בית חב"ד שמותאם 100% עבורן כי גם הן צריכות מקום שמותר בו להיות מקורבות.
יחד עם שותפות נוספות בהווה ובעבר פיתחתי את האתר בצורה כזאת שייתן מענה לצרכי הבנות משני הכיוונים: מצד אחד הבנות יכולות לשלוח שאלות אנונימיות במגוון נושאים, רבניות, משפיעות ונשות חינוך יענו על כל ההתלבטות. זאת עזרה ראשונה ברשת, שתיתן לבת כיוון ותפנה לגורמים מתאימים בעת הצורך. מצד שני, אנחנו רוצות לתת להן במה להתבטא (יש להן המון דברים חשובים לומר!!!) לכן הן יוכלו לעלות תכנים ולהביע את דעתן בנושאים שונים.

כניסה לאתר
אות הוקרה לגב' שרה נחשון מחברון

בכנס הארצי תשע"ח שעסק בנשים משפיעות, הוענק אות הוקרה לאישה משפיעה שבזכותה ובזכות חברותיה קיים היישוב היהודי בחברון, לגב' שרה נחשון.
אשר, לאחר מלחמת ששת הימים מחליטים היא ובעלה, בעידוד הרבי, לעבור לגור בלב ליבה של חברון, שבאותה העת הייתה מיושבת בערבים בלבד ויחד עם עוד 7 משפחות נוספות אמיצות, עוברים לגור בחברון בתנאים קשים ללא חשמל בחדרים צפופים עם מטבח משותף לכולם

להמשך
חג האהבה שלה

טו באב תופס אותה בעיצומה של שיחת "יחסנו לאן" עם הבדידות שלה. לא פעם היא תוהה, מה בעצם חסר לה? הימים שלה עסוקים ומלאים, היא מתאמצת להיות יעילה ומועילה, להכניס משמעות לכל רגע בחייה. אז כמה באמת הכרחי לפתוח את השער לביחד? מה יכול להיות חשוב בחיבור לשני, כדי שניקח את הסיכון הכרוך בחשיפה? מה צריך לקרות כדי שנאמין בו ונרשה לעצמינו להיות פשוטים? איזו תועלת תבוא משותפות כזו?

להמשך
מה מיוחד כל כך בט"ו באב?

בט"ו בחודש הירח נמצא במילואו, עמ"י נמשל ללבנה, כך שלמעשה יום זה הוא יום המזל של עמ"י. מה מיוחד בט"ו של חודש אב מחודשים אחרים בהם חלים חג בט"ו בו.

לצפיה
ח"כ שולי מועלם הגיעה לברך את נשי חב"ד בכנס הארצי

למרות הלו"ז העמוס והצפוף, הגיעה אתמול ח"כ שולי מועלם, לברך את אלפי הנשים שישבו בהיכל מנורה יד אליהו בתל אביב, וכשירדה מהבמה שאלתי אותה מה יש לה לאמר כעת, ומה שתפס אותה היה המגוון של המשתתפות, שכלל בנות, נשים, צעירות, חובשות כיסוי ראש או פאה וגם כאלה שלא.

להמשך הכתבה, ווידאו ותמונות
בנות ירושלים יוצאות בכלי לבן שאולים

ט״ו באב הוא יום חשוב במסורת העם היהודי ואף נוהגים בו מקצת מנהגי יום טוב, וזאת למה? ״לא היו ימים טובים לישראל כחמשה עשר באב וכיום הכיפורים, שבהן בנות ירושלים יוצאות בכלי לבן שאולין.. ואומרים: בחור, שא נא עיניך וראה".
מסר גדול מלמד אותנו יום זה: עשיה למען הזולת ללא חשבון, נופלת לידי אפשרות לסייע ליהודי, לחטוף את ההזדמנות ולבצע את המשימה.

וגם: רעיון פשוט איך ליצור עוגה בצורת לב גם אם אין לך תבנית כזו. מספיק 2 תבניות אחת בצורת ריבוע והשניה עגולה, איך? צפי בסרטון המצורף.

להמשך
תוכנית לבריאות טבעית ממוקדת נפתחת ביום ראשון

יפעת זינגר מומחית לרפואה סינית, תזונה וניקוי רעלים פותחת ביום ראשון הקרוב, מחזור נוסף של תוכנית הליווי שלה הכוללת, גם בריאות וגם הרזיה בקלות!!! "21 יום לבריאות טבעית ומיטבית".
יפעת זינגר מגישה לך את התמצית של הבריאות הטבעית על מגש של כסף. אם את באמת רוצה להתנסות בשיטה שתביא לשיפור האנרגיות, תחושת העייפות והבריאות שלך - זו ההזדמנות!
לטפל בתחושת העייפות שמלווה אותך כל היום, בחוסר האנרגיות שמשפיעות על התפקוד שלך ובתוך תקופה של כמה שבועות להתחיל לקום בבוקר רעננה, חיונית, עם כוח לכל מהלך היום וללא צניחת אנרגיות, ובנוסף - לרדת במשקל, לשפר את עור הפנים כך שתראי ותרגישי חיונית ובריאה יותר.
כנסי לקישור , התרשמי מהתוכן ואם זה מתאים לך - יש לך הזדמנות היום להצטרף לתוכנית במחיר מוזל
סה"כ 320 ש"ח במקום 960 ש"ח!!! שזה שליש מחיר!!! בחישוב פשוט זה יוצא 15 ש"ח ליום!!!

להצטרפות לתוכנית

הכנס הארצי של נשי ובנות חב"ד

היום, יום שלישי י”ב מנחם אב ה’תשע”ח , 24 ביולי 2018 נתכנס כולנו לכנס בהיכל מנורה – מבטחים, יד אליהו, תל אביב.
מדי שנה, מתכנסות אלפי נשים ובנות מכל קצוות הארץ לכנס מיוחד ועוצמתי. הכנס הוא חוויה חברתית ורוחנית גם יחד. תכנית מרתקת, עשירה ומרגשת, בשילוב מולטימדיה מתקדמת, מופעים אומנותיים, הרצאות, ראיונות וסיפורים אישיים. חוויה עוצמתית שתלווה אותך לימים רבים.
השנה, ייערך הכנס ה –55, בסימן 30 שנה להסתלקות הרבנית חיה מושקא ע”ה.

זמני הכנס
10:45 קבלת פנים, פ”נ, כיבוד קל, תיק אישי ושי – אלבום, דיסק וקונטרס ‘אהבת ישראל’
11:15 פתיחת דלתות מליאה
11:45 – 14:00 מושב א’
14:00 – 15:00 הפסקה
15:00 – 17:45 מושב ב’

תמונת הליילה - יד אליהוהכנות אחרונות לקראת הכנס הארצי מחר בהיכל מנורה – מבטחים, יד אליהו, תל אביב.


מחוללות בכרמים - מסיבת טבע חסידית לנשים תחת כיפת השמים

לא היו ימים טובים לישראל כ טו' באב
הזדמנות של פעם בשנה לספוג אור מעולה ומעלה לכל השנה כולה!!
והכל מתוך ריקודים והתוועדות של שמחה באווירה שלא ניתן לתאר במילים וגם לא בתמונות
הצטרפו לחגיגה בכרם הזיתים שבכרמי יוסף.
לינק לאיוונט בפייסבוק

לינק לרכישת כרטיס


הכנס הארצי של נשי ובנות חב"ד

בעז”ה מחר, יום שלישי י”ב מנחם אב ה’תשע”ח , 24 ביולי 2018 נתכנס כולנו לכנס בהיכל מנורה – מבטחים, יד אליהו, תל אביב.
מדי שנה, מתכנסות אלפי נשים ובנות מכל קצוות הארץ לכנס מיוחד ועוצמתי. הכנס הוא חוויה חברתית ורוחנית גם יחד. תכנית מרתקת, עשירה ומרגשת, בשילוב מולטימדיה מתקדמת, מופעים אומנותיים, הרצאות, ראיונות וסיפורים אישיים. חוויה עוצמתית שתלווה אותך לימים רבים.
השנה, ייערך הכנס ה –55, בסימן 30 שנה להסתלקות הרבנית חיה מושקא ע”ה.

זמני הכנס
10:45 קבלת פנים, פ”נ, כיבוד קל, תיק אישי ושי – אלבום, דיסק וקונטרס ‘אהבת ישראל’
11:15 פתיחת דלתות מליאה
11:45 – 14:00 מושב א’
14:00 – 15:00 הפסקה
15:00 – 17:45 מושב ב’

מכתב הריי"צ על תשעה באב

מכתב ומסמך מרגש ומרתק מאין כמוהו. שכתב הרבי הריי"צ לבתו הרבנית חיה מושקא על תשעה באב.
מצד שמאל יש תרגום לעברית של היסטוריה מדויקת, מוחשית וממשית, המתוארת בשפה מרתקת. רק צדיק הרואה בעיניו את העבר והעתיד של כל עם ישראל יוכל כך לתאר.

למסמך
חלקן של הנשים בבית המקדש

נשות כפר חב"ד התאחדו בכל תשעת הימים סביב הוראת הרבי ללמוד את הלכות בית הבחירה. הגב' מירי שניאורסון העבירה הרצאה מרתקת על חלקן של הנשים, למעשה, נשים לא נצטוו בפועל לשרת בבית המקדש בדיוק כמו שאר עם ישראל למעט מה שקבע הקב"ה, שרק כהנים ולויים הם יהיו המשרתים בבית המקדש נשים לפי התורה לא משרתות בבית המקדש ידוע שהייתה עזרת נשים בבית המקדש לשם מה? להוסיף קדושה במקדש, מתברר שעזרה זו לא הייתה היא נוספה במהלך ימי בית המקדש ונקראה החצר החדשה שהייתה מיוחדת לנשים
כֹּל נְדִיב לֵב הֵבִיאוּ חָח וָנֶזֶם וְטַבַּעַת וְכוּמָז כָּל כְּלִי זָהָב וְכָל אִישׁ אֲשֶׁר הֵנִיף תְּנוּפַת זָהָב

לצפיה
סיום מסכת

בשיחת ערב ראש חודש מנחם אב תשל"ה דיבר הרבי על הפתגם החסידי של הרב ממונקאטש, שפירוש "משנכנס אב ממעטין בשמחה" - זאת אומרת ש"ממעטין" את עניני העצבות של חודש אב, על ידי שמחה. בהמשך לכך הציע הרבי שיערכו בימי תשעת הימים סיום מסכת מידי יום ביומו. הרבי התבסס על דברי הרבי הריי"צ, שסיפר על אביו הרבי הרש"ב שנהג לעשות בכל יום מימי תשעת הימים סיום מסכת, אף שלא ערך סעודה בבשר ויין. ומכאן הסיק הרבי שישנו ענין מיוחד לערוך סיום מסכת בימים אלו, וזאת כיון שימים אלו עתידים להפוך לששון ולשמה בגאולה, והטעימה מזה היא על ידי ההוספה
גם בערב תשעה באב ובתשעה באב הורה הרבי לערוך סיומים באופן המותר, הרב דוד גוראריה בסיום מסכת אתמול ביום החינוך שנערך בחולון.

לצפיה
כיצד אנו יכולים השבת לפעול לבניית בית המקדש השלישי?

השבת, "שבת חזון", נשמת כל יהודי רואה ב"חזיון" את בית-המקדש העתידי. מה אנו יכולים לעשות השבת, כדי להביא את הגאולה ולקבל את בית המקדש בפועל ולא רק לזכות בחזיונו?

לצפיה
תשעה באב שחל בשבת

מתי מתחילים את התענית ומתי עושים הבדלה ומה חשוב עוד שנדע? השנה (תשע"ח) - יום תשעה באב חל ביום שבת והצום נדחה ליום ראשון. תמצית הלכות עיקריות לנשים הקשורות לשנה זו לפניכן:

ט' באב שחל בשבת
להפוך את הבגד - פרשת דברים

חברותיי ובנות המשפחה מחכות איתי שיעברו תשעת הימים הקשים עד לתשעה באב. אנחנו ממתינות שיחלפו ימי בין המצרים, ונרגיש כבר מעבר לחורבן. שנוכל ללחוץ על כפתור הרמקול ולמלא את הבית בצלילים עליזים, שנסתפר, נרוץ על חוף הים, ונשמח בשמלה חדשה, עוד לפני שיעלו מחירי סוף העונה. הנקודה האחרונה משמעותית ביותר אצלנו בבית לאחרונה- הקיץ מביא בכנפיו שמחה גדולה, ואנחנו עסוקות במסכת מדידות ועיצובים. על המדפים בחנויות ממתינים לנו גלילי בד בכל גוון אפשרי, נוצצים באלפי פאייטים, או מתנופפים בקלילות, מזמינים אותנו לבחור ולצייר בדמיון את היצירה שתתהווה ביד אמן, ותתאים בדיוק למבנה הגוף.

להמשך
כך נתכונן לסעודה המפסקת של ט' באב

יפעת זינגר, מומחית לרפואה סינית, תזונה, הרזיה וניקוי רעלים לפי שיטת הבריאות הטבעית, מגישה לגולשות האתר, את המדריך המלא: איך להתכונן ולעבור את צום תשעה באב בשלום. טיפים שיקלו עלינו.
אילו תהליכים עוברים על הגוף בזמן הצום, מאילו מאכלים להימנע ומה לאכול בסעודה המפסקת - כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתכונן נכון לצום ממושך, מועיל וקל יותר

להמשך
ה' מנחם אב - יום ההיללוא של האר"י הקדוש

אביו של החייל החטוף יהודה כ''ץ מסולטן יעקב, מביא לרבי מים ממקוה האריז''ל ומבקש מהרבי שיגזור שבנו יצא לחופשי.


יום העצמה לאישה בחולון

ביום חמישי הקרוב יתקיים יום מלא בתוכן עשיר ומרתק, בהרצאות חשובות ביותר עם טובי המרצים על הדברים החשובים לנו ביותר - זוגיות, משפחה וחינוך ילדים. בואי להטעין מצברים ולקבל הרבה כוחות וידע חיוני ומועיל. כל הפרטים בהזמנה המצורפת.למרות השברים היא אינה נשברת

בסדרה גיבורים שקופים של ערוץ 13 הציגו את סיפורה של אסתי ריבקין מכפר חב"ד, בחורה בת 19 שנולדה עם מחלה נדירה הגורמת לעצמותיה להישבר בקלות. למרות ונגד כל הסיכויים היא פתחה עמותה המקנה ריגעי קסם לילדים מיוחדים.

לצפיה

כך נעמיד יסודות יציבים בבניית הבית

מושב ב' של יום העיון השנתי שארגנו נשי חב"ד הצעירות, נפתח במשא מרכזי של הרב שלמה חיים דיסקין, רב קהילת חב"ד בק. אתא. בנושא: מרחב מוגן לכל בית- זו תהייה בנייה לדורות
בעזרת מספר פעולות נכונות נוכל לרוות נחת מהילדים:
לשים לב מה קורה איתם, לא בבחינת משרד חקירות ובילוש, ליצור קירבה ופתיחות באופן שלא יחששו לשתף אותנו בבעיות ובדילמות.
בדרכי נועם לבדוק עם מי הם מתחברים, אמור לך מי חברך אמור לך מי אתה.
להזמין הבייתה חברות טובות, להיות משפיעים ולא מושפעים.

לצפייה
התנערי - פרשת מטות-מסעי

אני צופה בך מרחוק. רואה את הילדה שמתלהבת בגן השעשועים. מטפסת בזהירות על סולם המגלשה, מניחה רגל זהירה ומתרוממת. הרווח בין השלבים רחב מידי. את מציצה לקרקע הרחוקה למטה ומאבדת שיווי משקל. ליבך הקטן הולם כמעט בקול, אך את מתעשתת, שולחת מבט לספסל של אמא וממשיכה לטפס.
בכיתה את יושבת בקצה המושב של הכסא, דרוכה וקשובה. רושמת במחברת ירוקה כל מה שיוצא מפי המורה, וחוששת לפספס חוט זעיר של רעיון. את כל כך רוצה לדעת, להבין, לשלוט בחומר. הפעם את חייבת להצליח!

להמשך
הערב מתחילים בשיעורי לימוד בית הבחירה

הערב, יתחילו ללמוד במשך תשעת הימים את הלכות בית הבחירה כנהוג.
מצורפת המודעה של השיעורים שיתקיימו בבית הכנסת המרכזי בכפר חב"ד, מידי ערב, ויהי רצון שיהפכו ימים אלה לימי שמחה וששון.


איך להיות מחוברות לקרקע ולמציאות

אמש נערך המפגש לפני האחרון בתוכנית ההכשרה להעצמה נשית מבית נפלאו"ת (נשים פועלות למען אחדות וקרוב לבבות) בו מגיעה אישה מעוררת השראה המספרת על הדרך שלה,.
במחזור זה הגיעה בת גלים שער אחת משלושת האמהות של הבנים החטופים. היא גוללה איך כל יום מחדש היא מצליחה להתרומם מהכאב. עלו שם המון שאלות לא קלות על אמונה והתמודדות, אך בעיקר בלטה שם העוצמה. האוירה הייתה מחבקת ומכילה, כי קשה לדמיין איך קמים כל בוקר מחדש, כשמאבדים ילד שסיים את חייו הכל כך קצרים ונקטף כשכל עתידו עוד לפניו.

להמשך
נשות ושליחות חב"ד, יש לכן שליחה נאמנה בבית חב"ד בכנסת

במסגרת יום ההצדעה שנערך בכנסת, לכבוד הרבי וחסידות חב"ד, הקדישה יו"ר סיעת הבית היהודי, חה"כ שולי מועלם - רפאלי , מושב מיוחד בבוקר בין השעות 10:00 ל – 11:30 עבור דמותן ופועלן של הנשים והשליחות בחב"ד, במטרה לשים זרקור עליהן, ולהביא למרחב הישראלי ולנציגיו, יושבי הבית, השרים וחברי הכנסת, את הקול המאחד, ובעיקר כדי להקשיב ולהתרשם איך כל אחת מהנוכחות מביאה לידי ביטוי את המפגשים, דווקא במקומות שהם לא כאן, מחוץ למטחנת המדינה והשיח על ההדתה, אלא באותם מקומות ובמסלולי הטיולים של אלה שיוצאים החוצה, לאחר השירות הצבאי.

להמשך
נפתחה ההרשמה ללימודי רפואה משלימה

סוף סוף זה קורה!!!
פריצת דרך חדשה...
אשכילה המרכז הרב תחומי ללימודים והשתלמויות שמח להודיע על פתיחת ביה"ס לרפואה משלימה בכפר חבד!!! דאגנו לך למגוון רחב של קורסים כי חשוב לנו להנגיש לך תכנים ברמה לימודית גבוהה ומקצועית,רכישת כלים לאיזון גוף ונפש כך שתוכלי לטפל בעצמך ובמשפחתך. אין כבר צורך לחפש במקומות אחרים,הבאנו את הכל עד אליך!
עכשיו באשכילה לימודים מקצועיים למהדרין,במרכז הארץ,חניה בשפע. צוות מסור ואוהב יקבל את פניכן הלימודים יועברו באוירה נעימה,חוייתית וכיפית. תרכשי אצלנו ידע טיפולי לטיפול במשפחה ומקצוע מבוקש .
ההרשמה עכשיו 0544666917 יפעת זינגר מרכזת -המרכז לרפואה משלימה באשכילה.לידיעות קודמות

בנק הפועלים
אמירת תהילים
ישראל בן רבקה
אורית בת רבקה
אברהם משה בן מרים טובה
יעל בת אסתר
אלישע בן יפה שינדל
דוד יהודה בן שרה
תורה כפולה ומכופלת תש"ע

גם השנה לקראת ג' בתמוז נתאחד נשי ובנות חב"ד נוסיף שלוש פעמים בין ג' בסיוון לג' בתמוז נלמד מתורתו של הרבי נתמקד בשיחת הרבי להמשך
'מועדון 'נשי

נפתח מועדון 'נשי' המהווה את מועדון הבית של נשי ובנות חב"ד. המועדון יאגד את כל הנשים החברות בארגון נשי ובנות חב"ד ויקנה להן להמשך
מזל טוב

ליום הולדתך
נולדו במזל טוב
באו בקשרי השידוכין
הקימו בית בישראל
בר/בת מצווה
free hits