צור קשר פורום נשי ובנות חב"ד

מובילות לגאולה - מירי שניאורסון
(ב"ה, יום ראשון, כ"ז סיון - 30 יוני 2019 )

אמש אירחתי בביתי קבוצת נשים חבדיות מתבגרות (60-70-80) ומתגברות (אלמנות) ובעיקר נפלאות

אחת לשבועיים הן מגיעות פעם לביתי ופעם לביתה של עטי, תמיד אני מתרגשת לבואן מכינה ועורכת שולחן עם מטעמים ופינוקים אבל סקרנית במיוחד להקשיב למרצה או למנחה,שהזמנתי לחזק אותן באמונה (וגם אותי כמובן).

בהשגחה פרטית מופלאה ובחסד ה׳ כיוונו אותי משמים לשליחה הנכונה הגב׳ אורלי לרנר מקרית מלאכי (אמא לעשרה שהתאלמנה גם היא לפני 4 שנים) אורלי היקרה דיברה מהלב וברגש והכינה אותנו לג׳ תמוז...

בראשית פתחה אורלי בסיפור חייה המופלא, דיברה בצניעות ובענווה ובביטול מוחלט לרבי נשיא דורינו, הבנתי מסיפוריה שהייתה אלופת הארץ בטניס, שסיימה תואר שני במדעי ההתנהגות בבאר שבע, היא סיפרה על ההורים שלה באהבה (בית חילוני צפון תל אביבי למהדרין) שיתפה בדרך שעברה בתשובה ועל הבחירה להתמסר בגידול חינוך וטיפוח הבית והילדים וכמובן על ספר התניא שעשה את המהפכה בראש ובלב שלה.

משתפת פה בכמה מהדברים שאמרה אמש: ״ *בשבילי ג׳ תמוז ראש השנה לאמונה*!!! ג׳ תמוז זה הזמן שהרבי והאמונה עוברים ונכנסים פנימה, לתוך המחשבות לתוך ההבנה לתוך הרגשות. כולנו מאמינות שאין רע יורד מלמעלה, האם ניתן ואפשרי ליישם את זה?״

״הבוקר פגשתי אישה שנולד לה נכד ראשון עם מום בלב ניגשתי אליה לשאול בשלומה והיא ענתה לי: ״ניסי ניסים התינוק נושם לבד ב״ה...״ תראה הקב״ה את העם המיוחד שלך באמונה יש לו את זה רק צריך את הרבי בתוכינו כדי שהאמונה תחדור ליום יום שלנו...״

״לפני שבאים לג׳ תמוז תמיד צריך לחפש את המשותף והמאחד זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה שהרי כולנו רוצות את הגאולה! יש 4 יסודות בעולם: ׳אש רוח מים עפר׳ ראשי תיבות ׳אנחנו רוצים משיח עכשיו׳.

מה שמעניין שיש המון שיחות על ג׳ תמוז שהרי דברי צדיקים חיים וקיימים לעד, השיחות של הרבי הם האורים והתומים שלנו שהרי הרבי אומר תמיד שכשקורים שני דברים באותו יום זה מרטה שזה יום גדול בעולם. אצל הרבי אין הגזמות כל מילה מדויקת. זה לא איזה משורר שמנסה לחרוז שורות והמילים צריכות להסתדר, כל מילה שהרבי אומר כדי לזרז אותנו לעשייה ולגאולה היא בעלת משמעות לעידוד ולפעולה כדי להוציא אותנו מהגלות ולהנכיח את הגאולה!!!

אנחנו הנשים החבדיות בדור שלנו נבחרנו להוביל את המהלך הזה של הגאולה כשאת קמה בבוקר את צריכה להיות מציאות של ״ויפוצו מעינותיך חוצה״, אם את רוצה להיות של הרבי אני צריכה לחשוב גאולה כל הזמן!

התגלית של האדמור הזקן בעל התניא הפכה את העולם היהודי הוא זה שגילה לנו: ״יש לך שתי נפשות בא תכיר אותן״. בא הרבי ולוקח את זה יותר קדימה ואומר שהנפש האלוקית מורכבת גם היא מנר״ן ח״י והרבי מגלה את ׳היחידה׳ שבנפש ׳היחידה׳ מתעוררת במצבים קטסטרופליים או מנגד היא מתעוררת כאשר מתחברים לרבי, והיחידה הזאת היא המקום הגאול היחידה שבנפש היא מנגנון שנמצא אצלינו בילד-אין אבל לא הטבעי כדי שזה ידלק ויתעורר צריך להתחבר לשקע שוב ושוב״.

עד כאן מבחר מדבריה של אורלי המתוועדת אמש, כפי שכתבתי בזמן שהפליאה לדבר ולרגש. באותה השעה בין הגשה להקשבה ראיתי את הפיד מתמלא בהגיגים של חוזרים וחוזרות בתשובה ובדברים שמעוררים וכשלוויתי את אורלי לדלת אמרה לי שכששמעה בבוקר על יובל דיין היא חשבה מייד על הילדים שלנו על הדור הצעיר ונמלאה חמלה על הבלבול והאתגרים הגדולים שבו הם נמצאים וסיכמה: ״יש לנו כל כך הרבה עבודה עם הנוער. מזל שיש לנו רבי, מזל שמגיע ג׳ תמוז-ראש השנה לאמונה !!לתגובות