צור קשר פורום נשי ובנות חב"ד

אהרן סיטבון במופע מרגש בכנס נשי חב"ד
(ב"ה, יום שלישי, כ' תמוז - 23 יולי 2019)

הוא נולד בתוניסיה למשפחה יהודית מסורתית, גדל והתחנך בצרפת המתבוללת, ולא הכיר את היהדות מעבר למושגים בסיסיים, ניחן בכישרון מוזיקלי נדיר, ובגיל צעיר הקים להקה יחד עם אחיו.

שיריו החלו להתפרסם, עד שהפך לזמר מפורסם, להיטים, הופעות , תקליטים, ובשיאה של תקופת הזוהר המוזיקלית, פגש ביום שישי אחד, קבוצת חסידים שלאחר הנחת התפילין, הזמינו אותו לשיעור תניא.

אור החסידות נגע בו, והתקרב לחיי תומ"צ. יחד עם השינוי באורח חייו, החליט גם על תפנית בתחום המוזיקלי, שהיה כה אהוב עליו, נטש את עולם הזמר, מוותר על קריירה מוזיקלית, מצא עצמו משקיע ונשאב לדרך התורה.

כמו הרבה חסידים בצרפת הרבה להסתופף בד' אמותיו של הרבי, במיוחד בחודש החגים, שבהם זכה לקרובים ויחס מיוחד של הרבי ליהודי צרפת, כידוע.

בברכת הרבי גם עלה לארץ וגידל את ילדיו יחד עם זוגתו במסירות, בדרך התורה והחסידות, וזכה להקים משפחה חסידית לתפארת, בינהם גם שלוחים ברחבי העולם.

לפני כשנתיים הגיע הרגע המכונן לחייו של ר' אהרון סיטבון, שהביא למהפך מחודש. לאחר שיצא לגמלאות, חש רצון עז, לשוב לשיר ולחבר, למרות גילו הנושק ל- 70, גילה, שקולו הערב נשמר.

הקול המוזיקלי שהיה חבוי בתוכו במשך שנים רבות כל כך, ביקש להתפרץ מתוכו, אבל איך מגשרים על פער של עשרות שנים? לאחר היסוסים ולבטים כתב לרבי.

באורח פלאי, תשובת הרבי באגרות הקודש הייתה מכתב שכתב הרבי לצייר שחזר בתשובה, בו הרבי מעודד את הצייר לנצל את הכישרונות בהם ניחן מאת ה', והפעם, לקדושה.

זה היה הרגע, שהוביל למהפך, בחייו של ר' סיטבון, רגע שנתן אישור וכח להתחיל מחדש, והפעם בשירה יהודית, ובעיקר, שירי בשורת הגאולה.

בכנס נשי ובנות חב"ד הארצי תשע"ט, עלה לבמה בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב, והצליח לרגש בקולו הייחודי, שהחדיר עוצמות בליבן של אלפי המשתתפות, בשיר הגיע זמן גאולתכם יחד עם ילדי ת"ת אור מנחם בתל אביב, ובהמשך, במופע משפחתי, יחד עם נכדיו ונכדותיו, בשיר, 'מלך המשיח'.לתגובות