יום העיון לנשים צעירות
צור קשר יציאה לשליחות נשי ובנות חב"ד
הכנס הארצי תשע

גם בנינו וגם ערבים

מקהלת תלמידות כיתה ה' מבית הספר בית רבקה בוגרות שבכפר חב"ד, הופיעה אמש בכנס שבועות שנערך לפני יום מתן תורה ביום המיוחד ב' בסיוון, ביום בו כינה אותנו הקב"ה "ממלכת כוהנים וגוי קדוש", בניצוחה של המורה מירי הלפרין

להמשך
שלה הוא

רחל:
עשרים וארבע שנים בדיוק חלפו היום. עשרים וארבע שנים גדושות בימים ריקים מנוכחותו. היא יכולה לשוב ולספור גם כעת את לילות החורף הקרים בהם ויתרה על שמיכתה כדי לשמור על חומם של ילדיה הקטנים. את הימים הארוכים בהם חיפשה פתרון לארוחה של מחר. את האירועים שהציפו את עולמה ומילאו אותו במשמעות, ולה ולא היה עם מי לחלוק אותם: הילד סיים את לימודיו, הילדה הכירה את בן זוגה ובנתה עמו בית, הנכדים שהגיעו והכניסו חיים אל חדרה, הקמטים החדשים שקישטו את עיניה.
שבת שלום
אירית צפורי
בית חב"ד קרית שמונה❤

להמשך
ורחובות כפר חב"ד צהלו ונשטפו בתחפושות

כמידי שנה מביאים לכן תחפושות מרחובה של עיר, מקורית, ססגונית וייחודית.
מוזמנות לשלוח תחפושות נעלה לאתר
chedvaromano@gmail.com

להמשך
ריקודי שמחה לנשים

השפעה ללא מילים

בשגרת היום יום אנחנו לא מייחסות חשיבות או לגמרי לא מודעות לגודל ההשפעה שלנו, אפילו אם מדובר במפגש קצר, עצם הנוכחות שלנו יכולה להשפיע על הסובבים אותנו ועל צאציאהם לדורי דורות.

בכינוס השלוחות העולמי תשע"ח, הוצג על המסך רגע כזה

לצפייה
אוצר סמוי - אישה בפרשה

-"מי ביקש גבינה צהובה לארוחת עשר, ולמי החביתה?
-לא לשכוח להכניס לתוך הילקוט, אתם זוכרים מה קרה כששכחתם!
-חכו! נשיקה וחיבוק, וקדימה, צאו לרכב, אתם מאחרים".
אחר כך הגיע רגע של שקט. שקט שהיא בטוחה שניתן לנשום ולמשש.

אירית צפורי , שליחה בקרית שמונה

להמשך
כך תתכונני למשלוחי מנות של פורים

כבר אחרי ט"ו בשבט, יש כאלה שמתחילות לחשוב על פורים, תחפושות ומשלוחי המנות. במשך השנים הצטבר בארכיון האתר חומר רב, וגם ברשת מצאתי עבורכן תמונות להשראה.

אפשר לקחת כלי יפה, צנצנות מעוצבות שעלותן הכספית לא גבוהה, סטים של תה קפה סוכר, לאפות עוגיות לצרף בקבוק יין. או יש את אלה שמעדיפות להכין משלוח, עבור הסעודה: פיתות מאפה בית עם ארבעה סוגי סלטים, מקלות שום, מטבלים, סלט, קרטון מיץ וקינוח בצנצנת, אפשרי גם כקינוח לסעודת פורים: וופל בלגי עם תוספות –מזרק עם סירופ מייפל, בשקיות זילוף לשים שוקולד לבן ושוקולד מריר מומסים, מגשי פירות חתוכים או נעוצים בשיפוד בצורת זר פרחים, בתוך כוסות רגל מזכוכית, למלא פיצוחים בקומות ולצרף בקבוק בירה.

אז כדי שיהיה לכן איך למלא את הכלים ברעיונות שהועלו, ביקשנו מיוכבד אלקסלסי, שכל שבוע מכינה דברים מדהימים לשולחן השבת, שתיצור עבורכן עוגיות עבור משלוחי מנות כאלה שהם לא מסובכים והתוצאה מרשימה, אז אחרי נסיונות וחשיבה רבה הנה לפניכן התוצאה.

את יותר ממוזמנת לשלוח למייל chedvaromano@gmail.com רעיונות שלך כולל תמונות ואנו נשתף את הגולשות

להמשך
*נגיעה נשית לשבת*

"וזאת התרומה אשר תיקחו מאיתם זהב וכסף ונחושת .. " למה זהב תחילה? הרי הוא לא משאב בסיסי וזמין לכולם, לא כולם עשירים... ומלבד זאת תכלס בבנית המשכן השתמשו יותר בכסף?
כל יהודי קשור לקב"ה בכל מצב. גם כשהוא נמצא חלילה בירידה, הוא הכי חשוב במעלה, רק צריך לחשוף ולגלות זאת, כמו חול שעם קצת מאמץ מגלים בו את הזהב כך גם ביהודי צריך רק קצת להתאמץ ומגלים את האור שבו.
הידיעה שבכל מצב אנו קשורים ומאוחדים עם הקב"ה, שאנחנו בנו יחידו של מלך מלכי המלכים, גורמת ליהודי שמחה בכל מצב שהוא ובפרט בחודש אדר שבו נאמר ״משנכנס אדר מרבים בשמחה!״
רוצה להיות עשירה? זה אפשרי. הרבי חוזר ואומר לנו שלכל אחד ואחת מאיתנו מוכנים אוצרות עמוסים של שפע ברכה ברוחניות ובגשמיות, והם מחכים רק לך!
בפרט עכשיו, בזמן הגאולה, ישנה עשירות מופלגת לכל אחת כמו ביציאת מצרים. כל שעלייך לעשות הוא להשתדל להיות ראויה לקבל אותה.
העשירות הזו תגיע אלייך בהוספה בלימוד התורה וקיום המצוות. היא קיימת ועלינו רק לגלותה.
איך? בשמחה. משנכנס אדר – מרבים בשמחה. ואם צריך, אז נעזרים בשירה, ריקודים, ואפילו בתזמורת וכלי נגינה. ושמחה, מוטב שתיעשה בצוותא. עם חברה, אימא או בת. מצווה גדולה להיות בשמחה!

שבת שלום
מירי שניאורסון
פרשת תרומה-ר״ח אדר
הדלקת נרות: 17:05
צאת שבת: 18:06

עוד מנפלאות בפרשה
לך אל המדבר - פרשת תרומה

מרחבים עצומים של חול ואבק מלוא העין, וגבעות טרשים מצהיבות, ששום סימן של עץ או שיח אין בהן.עוד מעט יקדמו קרני האור המאדימות במערב את חשכת הלילה המדברי, ומן המחילות והנקיקים יצוצו נחשים ועקרבים. פה ושם עוברת אורחת נוודים, פוסעת במתינות ומתכננת את מסעה בין נווה מדבר אחד למשנהו, גומעת מרחקים מבלי להיתקל בישוב אדם.
אירית צפורי , שליחה בקרית שמונה

להמשך
מסע חובק עולם

בהתוועדות הענק המרכזית לנשים ובנות – לרגל 30 שנה להסתלקות הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה.,של מדרשת "בית שושנה" וארגון שפרה ופועה תל אביב, שנערך באולמי 'אושן' – מרכז הארועים המפואר של תל אביב – במתחם גני התערוכה,עלתה לבמה גניה, עולה חדשה מגרמניה שהתקרבה ליהדות במדרשת "בית שושנה" ושיתפה את כולן במסע חובק עולם משנות ילדותה בגרמניה כבת למשפחה לא שומרת תורה ומצוות ועד לחזרתה בתשובה והצטרפותה למסע לרבי בחנוכה האחרון עם בנות מדרשת בית שושנה , שם בהשגחה פרטית מופלאה הכירה בני משפחה חבדיים בקראון הייטס וגילתה את שורשי המשפחה בשושלת בית רבי.

לצפיה
נייל סטודיו
המפתח לעצמאות כלכלית

רשת ''נייל סטודיו'' וארגון תעסוקת החרדים מפת"ח בשיתוף פעולה לנשים ונערות מהמגזר הדתי והחרדי - רכישת מקצוע והעצמה נשית כלכלית.

בריאן ליידן, מנכ"ל חברת 'ניילסטודיו': ''אין יותר מתבקש משיתוף פעולה של נייל סטודיו עם ארגון מפת"ח כאשר המטרה המשותפת היא מציאת פתרון תעסוקה בכבוד לנשים דתיות וחרדיות''

רשת "נייל סטודיו", הרשת המובילה בארץ בהכשרה מקצועית בתחומי הטיפוח והיופי בשילוב OPI Academy הבינה את הצורך ההולך וגדל של ציבור גדול וייחודי במציאת אפיקי תעסוקה ופרנסה בכבוד ובימים אלו פעולת הרשת בשיתוף פעולה עם מרכזי מפת"ח באזורים הדתיים והחרדים .
ארגון מפת"ח פועל למציאת פתרונות תעסוקה וכלכלה במגזר הדתי והחרדי ובמסגרת השירות ניתן לתושבים קורסים, הכוונה מקצועית, וכל מידע הקשור למציאת עבודה. במסגרת שיתוף הפעולה יכולות נשים ונערות שעוברות את שלבי הסינון במרכזי מפתח ליהנות ממימון של מגוון הקורסים הקיימים ברשת 'נייל סטודיו'.
כיום הרשת מציעה מגוון תכניות לימוד בתחומי בניית ציפורניים, פדיקור ומניקור מקצועי, עיצוב גבות, איפור קבוע , עיצוב גבות, הסרת שיער בשעווה עוד ועוד.
תכנית הלימודים מאושרת על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה ובפיקוח מלא. לפרטים נוספים על הקורסים: נייל סטודיו בכתובת האתר או בטלפון: 1700-700-037.

לאתר נייל סטודיו
כיצד בחרה השדרנית לפתוח הבוקר את תוכניתה?

אשת התקשורת מירי שניאורסון, פתחה הבוקר (שלישי) את תוכניתה עניין משפחתי ברדיו קול חי, בהגיגים מתוך כינוס השלוחות העולמי תשע"ח שנערך כמידי שנה בניו יורק.
היא שיתפה את המאזינות בברכת הלחיים המיוחדת מהרבי הריי"צ, הקלטה מהתוכנית מצורפת כאן להאזנה.

להאזנה
הרמת כוסית לחיים מלווה במסר מהפרדיקע רבי

השליחה הגב' רחל פוגלמן ממערב מסצ’וסטס קראה את פרק הרבנית במעמד הבנקעט תשע"ח שנערך ביום ראשון האחרון בניו ניו יורק במעמד אלפי השליחות מכל העולם, לאחר קריאת הפרק של הרבנית ולפני הרמת כוסית לחיים מאוד משמעותית, היא שיתפה את כל הנשים באולם:

המעמד הזה של הבנקעט, כל השליחות מכונסות באולם אחד, לוקח אותי אחורה במנהרת הזמן, למעמד עוצמתי שחל לפני 70 שנה עת הגעתי ל770 וזכיתי להשתתף ביחידות נשים ראשונה שנערכה בארהב עם הפרדיקע רבה
לעולם לא אשכח את היחידות הזו, כי הרבי הביא לנו ברכה וב״ה אני מרגישה שאני יכולה להעביר לכן אותה ישירות ממנו אליכן. למה אני אומרת ישירות? כיון כשהרבי דיבר הוא נכנס לחדר, התישב לשולחן הכתיבה, ואנו חזינו במראה מופלא, פניו זרחו באור יקרות, ראינו שכינה שרויה על פניו, דממה שררה בחדר, נוכח הקדושה ששרתה במקום.
רק התחתנתי, כמעט בת 20 ואני הקטנה ניצבת מול קדוש וצדיק הייתי מלאה התפעלות והתרגשות. הקשבתי בתשומת לב לדבריו לא ממש הבנתי מה הוא אמר אבל הבנתי שהוא מדבר על חבד ועל הקמת האימפריה החבדית בארהב. והשיב לב אבות על בנים, ולב בנים על אבותם, הוא אמר, לב הילדים יחזור למקורותיו ויעבור בחזרה להורים ויפעל בזכות הילדים על לבותיהם.
זה היה מדהים לשמוע משפט כזה אחרי המלחמה, אחרי סבל גדול ששרר על פני הגלובוס, הרביים הסתכלו קדימה, לא שקעו בצרות העבר, קדימה לגאולת העם.

הרבה פנה אלינו, ואני מצטטת את דבריו, והבנה שזה מסר עבורכן, לכל אחת ואחת מכן היושבת כאן באולם, לבני ביתכן ולכל הדורות, הרבי הביט בנו ואמר:
הרים את ידו והצביע עליו: איך אוב גיזוגעט, אני אומר זאת ואז הניף ידו לכווננו, הצביע לכוון הדורות העתידיים, הוא כיוון לכל אלה שלא היו בחדר, ואמר כל אלה שעובדים עבור חבד עבור הישיבה יזכו להצלחה וסיים גם בחיים הפרטיים.
נשיא וקדוש בישראל לא רק אומר מילים בעלמא, לכל מילה יש אמת, ותוקף להצעידנו לקראת הגאולה השלמה.
כל הנשים בבנקעט, באותו רגע הרימו כוסית לחיים, והיא ממשיכה: נשים יקרות, כוסית הלחיים שאנו כעת מרימות, היא מהפרדיקע רבי עבורכן, משפחתכן, ילדיכם, מי יתן ותזכו להצלחה רבה בכל העניינים, מי יתן שזכו לילדים ובני בנים חסידיים גדלים בחממה של אידישקייט, תזכו לשמחה וחדוה ונשיר ממש כאן שירי גאולה והרבי בראשנו, אמן ואמן.

לצפיה
מרייאשה גרונר
נאום השליחה לצפון קרולינה

אמש (ראשון) בבנקעט כינוס השלוחות העולמי תשע"ח, נאמה השליחה מריאשה גרונר. היא דיברה על איך עלינו למדוד הצלחה. למרות שבשארלוט גרים כ - 10,000 יהודים ויש בה טמפל קונסרבטיבי, טמפל רפורמי, היא ובעלה הצליחו להקים אימפריה, ולכן יש גם חב"ד. בהתחלה, הם פתחו גן בקומה התחתונה בשנה הראשונה היו שני ילדים זה גדל לשמונה זה אתגר לגדל את הילדים בסביבה כזו" ואני יודעת שעשיתי בחירה טובה כי הרבי כל יום איתנו"

הנאום המלא עם כתוביות תרגום לעברית

לצפיה
להפגש כל יום מחדש

- אהובה שלי, חיכיתי לך
- הייתי כאן כל הזמן.
- קול דק ומרטיט שמעתי, וכשפניתי לחפש, ראיתי אותך קרוב וסולח. יכולתי לחוש את נוכחותך, וכמו מאליהן בקעו בי המילים, מסותתות ואיתנות. בונות את נדבכי הקשר שאבד לנו. התרגשות מציפה אותי כעת. קודם לא ידעתי כיצד לפנות אליך.חששתי שלא תקשיב. דאגתי שיבגדו בי המילים, ולא יישאו את לבי אליך. השגרה הכניסה הד חלול אל שיחות החולין שלנו, ואני דימיתי לשמוע אותו מתגלגל אל חדרי הנפש, ושוחק את אבני הקשר שטמנתי שם. התגעגעתי אל שיחות הנפש שהיו לנו, אל שתיקות רוויות רגש. ואז אתה הופעת, והמבט שלך הכיל אותי, ונשא אותי חזרה אל עצמי. ידעתי שאתה מקשיב.

השליחה לקרית שמונה, אירית ציפורי, במבט לפרשת השבוע - כי תבא

להמשך
מהות היום - ח"י אלול

בעבר, מהות היום, היה סוד גדול, האדמו"רים שיתפו את בניהם ברז זה, רק כשהגיעו לגיל 15. עד שהרבי הריי"צ זיכנו, ופרסם את ח"י אלול הנחגג היום בכל קהילות חב"ד בארץ ובעולם. הרב ערד ראש מכון דעת, יתן לנו כלים וטיפים איך ניתן להפוך יום מיועד זה לשמחה ולברכה לחסידים בכלל וחסידי חב"ד בפרט.

לצפיה בווידאו
ערב נשים מרתק לימי אלול

עוצמה וחוויה על במה אחת, פעמיים מירי במופע מוזיקלי משותף סוחף ונוגע. מרים טלמור מארחת את מירי שניאורסון בסיפור אישי "לצמוח מתוך הקושי" יום שני הקרוב 11.09.17 יד לבנים בנס ציונה. הרשמה בטלפון 052-8328167

סרט דוקומונטרי חרדי ראשון מסוגו

ערב הוקרה במרכז לאה

מחר - שדכניות ומשודכות נפגשות

הרשמה לאירוע

התוועדות ח"י אלול

ערב מרתק בחינוך ילדים

עוגיות אישיות שקוצרות מחמאות

לכבוד השבת הכנתי עבורכן כמה סוגי עוגיות, מהירות וקלות להכנה, תמיד אפשר לאחסן ולהשתמש בהמשך השבוע.
ועוד רעיון, לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ח במוסדות החינוך, אפשר לעטוף בצלופן סרט יפה, ולהוסיף ברכה, כך כשהילדים יוציאו את הכריך, הם יפגשו משהו אישי מחמם ממך.
שנת לימודים פוריה לכולם
ושבת שלום

להמשך
שנת לימודים מוצלחת

אימי הגנרלית 💁🏻

כפות רגליים קטנות מהססות נכנסות היום לאלפי חדרים. ידיים קטנות לופתות בחוזקה את הכף שתומכת בהם, והראש נצמד אל הכתף החזקה. פה ושם נשמעות התייפחויות, ולפעמים גם יבבות קולניות, אבל מבעד לדמעות, תמיד ניתן להבחין בהן, בעיניים. זוג עיניים שנפקחות בסקרנות, סורקות את המרחב החדש, ומתלבטות איך כדאי להיכנס.👁👁
השליחה לקרית שמונה, אירית ציפורי, במבט לפרשת השבוע - כי תצא

להמשך
״יפה ושונה בראש השנה...״

שרי יהל ומירי שניאורסון מזמינות אותך לאירוע אופנה סגור פרטי לנשים, המשלב את היופי החיצוני והיופי הפנימי עם ערכים יהודיים, בעזרתם תוכלי להיות הראש של השנה החדשה שלך!
בתוכנית

לרכישת כרטיס

מספר הכרטיסים לאירוע מוגבל הזדרזי והרשמי. חלק מההכנסות קודש לעמותת בת מלך.

"לחיים ולברכה" - מיזם חדש

במהלך ימי השבעה של הגב' ציפורה הבר ז"ל, העלו בני המשפחה מספר רעיונות שונים שיהיו לזכרה. אחת ההצעות שעלתה: לסייע לשדך בחורים ובחורות מעוכבי שידוך, כי זה בדיוק משקף את הגב' הבר ז"ל, לעזור לאלה שקצת שוכחים אותם. כמובן שהיו התלבטויות האם זה נכון, לא נכון, ואז התקבלה תשובה מהרבי, שאינה משתמעת לשתי פנים: "נהנתי ממה שכתב, ששניהם מתעסקים בענייני שידוכין של תלמידי הישיבה ובפרט אלו הגלמודים וכו' ויהי רצון שחפץ ה' בידם יצליח, ומובן גודל העניין...ואמרו ז"ל שעוד מששת ימי בראשית הקב"ה מזווג זיווגין וכל העוסק בזה שכרו גדול ביותר כמבואר בכמה מקומות". כבר התקיימו מספר פגישות בעניין, ואם יש מישהיא שמעוניינת להיצטרף, או כל אחת עם רעיונות בתחום, מוזמנת להיות שותפה ולקחת חלק.
ביום שלישי, י"ד באלול, יערך כנס יסוד, עבור שדכניות ומשודכות לעתיד, בהמשך יתקיים כנס כזה גם לשדכנים ובחורים.
בנוסף, הוקם מאגר הרווקים והרווקות של אנ"ש על מנת להגיע לכולם ובסיעתא דשמיא למצוא להם זיווג. המאגר יהיה פתוח אך ורק לשדכנים ושדכניות בעלי קוד אישי.
קישור למאגר

ריח אלול - למדבר סליחה משלו

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה קִדַּמְנוּךָ תְּחִלָּה - בחודש אלול, המלך יורד לשדה, כל יהודי מקבל כוחות להתקרב להקב"ה. בליובאוויטש, עוד לפני שבת מברכים אלול, היה ניכר שינוי באוויר, התחילו להרגיש את ריח אלול ורוחות תשובה נשבו באוויר. רגע לפני עלות השחר, מוזמנות להיכנס לאווירה ולהתבשם ממופע סליחות מיוחד ומקורי, לשמוע ניגונים שירים וסיפורים מפי השחקן והיוצר ר' מיכאל וייגל והמלחין, מנגן ושר ר' גיל עקביוב, במרומי המצדה לרגלי ים המלח לאור הזריחה.

להמשך
הילדה שריגשה ולא הותירה אף עין יבשה

בתקופה לא קלה, רצופה בנסיונות, ברגע שהשליחה למוסקבה הגב' חיה קוגן הבינה שנבחרה מכל האמהות בעולם להיות האמא של בתה רבקה, ידעה שיש לה את כל הכוחות לתת לה בדיוק את מה שהיא צריכה, ומקבלת החלטה אמיצה, שהיא נלחמת עד הסוף, ובזכות האמונה ואהבה, הכל הסתדר וכך נולד השיר המרגש בביצוע של שתיהן.

לצפיה
נחתם כנס הנשים והבנות הגדול בעולם, ה - 54 שכולו היה בסימן בשבילך

אלפי נשים ובנות מכל קצוות הארץ התכנסו אתמול באולם ארנה בירושלים, לכנס מיוחד ועוצמתי. הכנס היה גדוש בחוויה חברתית ורוחנית גם יחד. התכנית היתה מרתקת, עשירה ומרגשת, בשילוב מולטימדיה מתקדמת, מופעים אומנותיים, הרצאות, ראיונות וסיפורים אישיים. חוויה עוצמתית שתלווה את המשתתפות לימים רבים.

גלריה ראשונה תעלה היום, ובע"ה בהמשך השבוע נעלה את הקטעים והרגעים המרגשים, לטובת אלה שנבצר מהן להגיע.

בשבילך – שביל הברכה
בשבילך – אם ובת בשביל אחד
בשבילך – לכל אחת השביל הייחודי שלה
בשבילך – העצמה אישית בשביל מילוי המצברים
בשבילך - השביל אל הגאולה

להמשך
לא שופטת - אשה בפרשה, שופטים

"לא קל לי כעת" לוחש לי קולה דרך המכשיר, "יש רגעים שאני מרגישה מרוסקת. תביני, אמרו עלי דברים איומים, וכל מה שאנסה להגיד עכשיו או להצטדק, יגרום לתמונה להיראות קשה עוד יותר…מאשימים אותי בדברים שכלל לא עשיתי".
מן העבר השני אני שומעת את הקול התוקף, המבקר, דורש ותובע: "מגיע לה! אני ראיתי אותה מתנהגת בשפלות, עליה לשלם את המחיר,ואת צריכה להחליט איך לסדר את העניינים כאן…
אירית צפורי , שליחה בקרית שמונה

להמשך


ברוכות הבאות לכנס הארצי תשע"ז

במהלך כל היום נעלה דווחים ותמונות מהכנס.
הכנס יועבר בשידור ישיר
מוזמנות להיות מעודכנות בכתובת
www.col.org.il

הכנס הארצי של נשי ובנות חב
חיה בסרט🎞 - פרשת ראה

ראיתי אותם בשעת בוקר מוקדמת על חוף הים - להקה של אנשים, מרוכזת בפינה שקטה, כאילו הם לבד בעולם. סביבם משמשים כיסאות נוח, שמשיות, וים שמתנפץ בהמון גליו בתפאורה מושלמת, ובצד עומדת משאית אחת גדולה. הם פרקו מתוכה חפצים ובנו עולם זעיר, עם תחנת כוח קטנה, מטבח מאולתר, פינת אוכל, ואפילו הדבר החשוב ביותר - שירותים ניידים. ראיתי אותם מתרוצצים ועסוקים, זה בודק זוויות ראיה, וזו מחלקת כוסות מים צוננים, כמה מהם אחזו מסרטות משוכללות, ואחרים נשאו מסכים מיוחדים, או התרכזו בהקשבה באוזניות משוכללות.📽

להמשך

הכנס הארצי של נשי ובנות חב
הזמרת חגית יאסו בביקור במרכז חב"ד העולמי

הזמרת חגית יאסו, המקורבת לבית חב"ד בשדרות, קפצה לביקור ביום שישי האחרון יחד עם חברותיה, ב- 770 ובאוהל.
התמונות באדיבות העיתונאי מנדי ריזל

יום הסתלקותו של רבי לוי יצחק שניאורסון

השבת (כ' מנחם-אב) חל יום הסתלקותו של רבי לוי יצחק שניאורסון - אביו של הרבי מליובאוויטש, רבי לוי יצחק חי בתקופת השלטון הקומוניסטי שנלחם ביהדות, אך הוא עמד איתן על שמירת התורה והמצוות עד שנאסר והוגלה לעיירה מרוחקת שם הסתלק בשל הייסורים הקשים

אשה בפרשה - פרשת עקב

שעת ערב מאוחרת. סוף סוף הבית שקט. מתוך הרשימה האינסופית של דברים שרציתי לעשות כעת, אוטומטית כמעט אני פונה אל המקרר. פותחת, סוגרת, ועוברת אל הארון. טועמת, מתיישבת ושוב מחפשת.
"את באמת רעבה?", שואל אותי קול בפנים? ברור שלא. אז מה אני מחפשת פה בעצם?
השליחה לקרית שמונה, אירית ציפורי, במבט לפרשת השבוע פרשת עקב

להמשך
תוכנית הכנס הארצי תשע"ז

לראשונה, בכנס הארצי שיתקיים השנה בב' אלול בהיכל ארנה בירושלים, הפקה ייחודית של התוועדות נשים הכי גדולה בעולם בשילוב שירה וסיפורים של לאה דרןר, דנה ורון, ציפי קולטיניוק, יפוש ברכהן , סמדר מורג ועוד.
כמו"כ יערכו ראיונות וידאו עם המשפיעות: הגב' סטרנה אלפרוביץ, הגב' ברכה טברדוביץ והגב' פראדי ברוד.

להמשך
האמת לעד של אותו היום....

נניח שהמיועדת מחוננת בחן ונוי אציליים... ביחוס שהוא יוקרתי... חשוב מאוד ומכובד... וגם העושר אינו נעדר במערכת זו - הכיצד יהיה מובטח לבני הזוג שהשדוך יעלה ויפרח? הגיגים לחמישה עשר באב מאת רבקה ערנטרוי

להמשך
מה מיוחד כל כך בט"ו באב?

בט"ו בחודש הירח נמצא במילואו, עמ"י נמשל ללבנה, כך שלמעשה יום זה הוא יום המזל של עמ"י. מה מיוחד בט"ו של חודש אב מחודשים אחרים בהם חלים חג בט"ו בו.

להרצאה
לכבוד שבת קודש

השבת, יוכבד עיצבה עבורנו שולחן שבת ורוד. וגם איך ניתן להכין קינוח מעוצב בטכניקה כל כך פשוטה הנותנת תוצאה מרשימה.
הדרכה שלב אחרי שלב בוידאו המצורף

להמשך
פתחי את השער

תמונת הבית שהשאיר מאחור מופיעה לו פתאום. בית. האם הוא יכול להמשיך לחלום על הבית? תחושת החום שפושטת באיבריו יחד עם המילה היקרה, מכאיבה עוד יותר, ומאיימת לנטוע את רגליו ולעצור את מנוסתו. הוא מרים את ראשו, ומתוך הכאב מנצנצות לפניו המילים: "מקלט, מקלט".
השליחה לקרית שמונה, אירית ציפורי, במבט לפרשת השבוע פרשת ואתחנן

להמשך
כותרות שבועון 'כפר חב"ד

הסיפורים הבלעדיים, הראיונות, החשיפות, המדורים האהובים. כמידי שבוע, אנו מגישים את כותרות 'כפר חב"ד' - העיתון הרשמי והנפוץ של חב"ד שזכה לליווי צמוד ולהדרכות מיוחדות של הרבי ● צפו בשער המגזין הגדוש, שער המוסף לנשים 'משפחה חסידית' - שעבר שדרוג מרענן ושער המוסף לילדי חב"ד 'קינדערלאך' ● אז מה מחכה לכם בחבילה הגדושה למשפחה החב"דית? ● צפו בכותרות שבועון 'כפר חב"ד' - ואתחנן

שבועון - ואתחנן
בחכמה בנתה ביתה

ביום העיון שהתקיים השבוע בארגון נשי חב"ד רחובות, נהנו הנשים מתוכנית עשירה ומגוונת. באיזה מידה עלינו להתיחס לאיחור הבעל בשבת מבית הכנסת? כיצד ניתן לטפל בילד שמתחיל לדבר מאוחר? האם מותר וכדאי להיחשף לשמש? מעוניינת לדעת על נושאים אלה ועוד, כנסי לכתבה.

להמשך
על גלות וגאולה

איך ניתן להמחיש לילדים את חורבן הבית הרצון וההשתוקקות לבניתו?
שרי: תקני להם איזה ממתק שווה, גלידה מצופה בשוקולד או צעצוע שמאוד רצה, ותשמרי את זה עד לאחר תשעה באב, דברי איתם על איך הם רוצים ומצפים וכד'.
שנה שעברה אחותי נסעה לחול והביאה בגדים לילדים שלי, היא חזרה בתשעת הימים אמרתי לבן שלי ברגע שהמשיח יבוא נלבש את זה ואם לא אז רק אחרי תשעה באב.
אבא שלי היה כל תשעה באב מקריא לנו בארמית מהגמרא ומספר סיפור. שנה אחת הקראתי לילדים מילקוט מעם לועז- יש שם ממש תאורים מדהימים.

אדוה: אני ממש נזהרת מסוף הצום שכולם כבר נראים משוחררים כאילו נבנה בית המקדש, ואז מזכירה לי, לבעלי ולילדים שלמרות שאנחנו כבר לא צמים ולא נדבר על תכנון של חופש וכו, צריך לזכור שאנחנו בגלות.

שיפי: אצלנו תשעה באב זה יום זיכרון על סבא מאד מאד אהוב. הוא נפטר בתשעה באב הוא היה חזן וכבר במוצאי תשעה באב הוא היה מתחיל חזרות וניגוני תפילות של הימים נוראים, נהג לאמר לנו אב ר"ת אלול בא.
כשהיו שואלים אותו מה נשמע הוא היה עונה מצפים לישועה. ככתוב: שאחרי מאה עשרים ישאלו כל אחד ואחת האם ציפינו לישועה, האם באמת התכוונו לזה או שאמרנו כלאחר יד?

הלכות תשעה באב תשע"ז

קיצור הלכות תשעה באב ה' תשע"ז, מאת המד"א בכפר חב"ד הרה"ג מאיר אשכנזי • כיצד תנהג יולדת מעוברת ומיניקה, הסעודה המפסקת, דיני תשעה באב ועוד, כעת להורדה.

יהי רצון שיהפכו ימים אלה לששון ולשמחה, ונזכה לראות בבניין בית המקדש במהרה

להורדה/קריאה
הלכות תשעה באב - הרב יקותיאל פרקש

צום תשעה באב תשע"ז מתחיל מחר יום שני (31.07.2017) עם שקיעת החמה בליל תשעה באב ועד לצאת הכוכבים למחרת. ביום זה נחרב בית המקדש הראשון והשני, בעיקר מחמת שנאת חינם, לכן בט' באב נוהגים לאמר קינות ונוקטים מנהגי אבילות: איסור אכילה ושתיה, רחיצה, סיכה, נעילת הסנדל ותשמיש המיטה.
כל ההלכות ליום תשעה באב לצפיה מאת הרב יקותיאל פרקש
”...וכל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה.“

לצפיה
מעלתן של נשות ישראל בעשיית הפרוכת

בזמן עשיית הפרוכת למשכן, באה לידי ביטוי מעלתן של נשות ישראל באיכות הנתינה. את יריעות העיזים הן רקמו מהשיער הדק והעדין כשהוא על העז ולא מהשיער הקשה שיותר נח לטוות ממנו. מה הן בדיוק עשו ואיך, בהרצאתה המרתקת של הגב' שרה כץ מכפר חב"ד.

לצפייה בווידאו
סיום מסכת מידות

הוראת הרבי ללמוד הלכות בית הבחירה, דווקא בימים אלה של אבל על החורבן, האבל משולב בבניין הביניין וזאת למה? כדי שהלימוד יעורר בנו את הצפייה לבניית בית המקדש במהרה.

לצפייה בווידאו
לכבוד שבת קודש

אוירת השבת המיוחדת באה לידי ביטוי בהכנת הבית לקראת השבת כולנו משתדלות ליצור אוירה מיוחדת בבית, החל מההכנות, עריכת שולחן עם מפה וכלים נאים, וכמובן נרות דולקים ואוירה רגועה ושמחה. הגב' יוכבד אלקסלסי מידי שבוע משקיעה בכל הכרוך בהכנות לשבת, גם בעיצוב השולחן במאכלים ובמאפים, ביקשתי ממנה לשתף אתכן, ולקבל השראה מהיופי וההשקעה בשולחן לכבוד שבת קודש. הכל נראה כמו שיצא מקונדיטוריה, מוזמנות לצפות בסרטוני ההדרכה ולגלות עד כמה הכל כל כך קל להכנה.

להמשך
טיפים מעשיים לשולחן שבת חסידי

כולנו רוצות שולחן שבת מושלם רגוע ושליו, בדיוק כפי שבאים לידי ביטוי בתמונות בספרי הילדים. מושלם יש רק באגדות...אין שולחן שבת מושלם אחד. יש את השולחן המושלם עבור המשפחה שלך. סוד ההצלחה טמון באיזון, כל אחת מכירה את ילדיה, הם אוהבים לשיר ופחות להאזין לדברי תורה? מה רע בדבר תורה לא ארוך מדי ולא קצר מדי? קצר וקולע. לספר סיפור שמעלה חיוך או שאלה המעוררת מחשבה, דברו על תחומי העניין של הילדים, אל הילדים ואל עולמם, ולא מעליהם. לקראת השבת, מערכת NCL מגישה לכן בוידאו את הטיפים והרעיונות המעשיים מפי המחנך והמרצה, הרב פנחס ברייאר שנתן השבוע בכנס החינוך שנערך באוהל הארועים של כפר חב"ד.

לצפיה
מוזמנת ליטול חלק בבחירת הלוגו החדש של בת מלך

הלוגו של ארגון 'בת מלך' עוצב בשנות המ"מים המוקדמות, ע"י חברות בארגון בת מלך-בנות חב"ד ירושלים.
בתבניתו הראשונה בשחור-לבן הוא היה למראה עיניו של הרבי, שקיבל אותו ומאז הוא לוגו הארגון, כמובן בשינוי צבע עם השנים.
מתוך רצון להתחדש ולהתרענן אך יחד עם זאת לשמור על הקווים הכלליים, החליטה הנהלת הארגון לפנות אל קהל האמהות, המחנכות, החניכות ואל כלל אנ"ש, ולתת לכולם את האפשרות לבחור את הלוגו המחודש.
"הארגון הזה הוא בראש ובראשונה שלכן ובשבילכן", אומרים בהנהלת הארגון, "ולכן ראינו חשיבות עליונה לשתף את הקהל בבחירת הלוגו המחודש".

לבחירה
מגיע לך צל"ש על ההתמסרות, בואי לקבלו

כ- 700 (!) נשים גדשו את חדרי ואולמות קמפוס בית רבקה בכפר חב"ד ב', ונהנו מיום עיון מושקע ומלא תוכן, בארגון נשי חב"ד הצעירות,

להמשך
שולחן שבת חסידי

תושבי כפר חב"ד והסביבה השתתפו בכנס חינוך שנערך ב'אהל האירועים' בחסות ועד כפר חב"ד ● נשאו דברים: הרב אברהם שמואל בוקעט המחנך והמרצה מחבר הספר "להתענג" הרב פנחס ברייאר, ועוד ● לא הייתם בכנס? אתר NCL מגיש דווח וגלריה ● מומלץ לכל הורה

להמשך
לידיעות קודמות

בנק הפועלים
אמירת תהילים
ישראל בן רבקה
אורית בת רבקה
אברהם משה בן מרים טובה
יעל בת אסתר
אלישע בן יפה שינדל
דוד יהודה בן שרה
תורה כפולה ומכופלת תש"ע

גם השנה לקראת ג' בתמוז נתאחד נשי ובנות חב"ד נוסיף שלוש פעמים בין ג' בסיוון לג' בתמוז נלמד מתורתו של הרבי נתמקד בשיחת הרבי להמשך
'מועדון 'נשי

נפתח מועדון 'נשי' המהווה את מועדון הבית של נשי ובנות חב"ד. המועדון יאגד את כל הנשים החברות בארגון נשי ובנות חב"ד ויקנה להן להמשך
מזל טוב

ליום הולדתך
נולדו במזל טוב
באו בקשרי השידוכין
הקימו בית בישראל
בר/בת מצווה
free hits