צור קשר פורום נשי ובנות חב"ד

ח"כ שולי מועלם הגיעה לברך את נשי חב"ד בכנס הארצי
(ב"ה, יום רביעי, י''ג אב תשע''ח - 25 יולי 2018 )

חדוה רומנו, היכל מנורה יד אליהו תל אביב

ביום ההוקרה לחסידות חב"ד והרבי, שיזמה יו"ר סיעת הבית היהודי, חה"כ שולי מועלם - רפאלי בכנסת לפני שבועיים, היא הצליחה לכנס שרים וח"כ מהימין ומהשמאל מעמדות ומתפיסות עולם שונות שונות לאולם אחד, פשוט כדי להוקיר תודה לחב"ד על פועלה באחדות וקרוב הלבבות.

מירי שניאורסון ואנכי היינו בין המוזמנות, להשתתף בדיון שנערך בוועדה למעמד האישה, כאשר נשים, שליחות מהארץ ומהעולם סיפרו על העשייה הנשית היומיומית.

בעודנו עוברות למפגן ההצדעה הבא, שיתפה אותנו ח"כ מועלם, בהתרגשות שאחזה בה, נוכח הדיון המפרגן והעמוק שהתנהל, ואמרה: "זכיתי לצאת מהדיון הזה עם הרבה כח להמשך העשייה שלי".

ומירי, אישה פרקטית, הציעה לחברת הכנסת שולי מועלם, שבאותו יום זכתה להכיר רק חלק קטן מנשי חב"ד, לבא לכנס הארצי, ולהתרשם מהי עוצמה נשית חבדי"ת, בסדר גודל אחר.

למרות הלו"ז העמוס והצפוף, הגיעה אתמול ח"כ שולי מועלם, לברך את אלפי הנשים שישבו בהיכל מנורה יד אליהו בתל אביב, וכשירדה מהבמה שאלתי אותה מה יש לה לאמר כעת, ומה שתפס אותה היה המגוון של המשתתפות, שכלל בנות, נשים, צעירות, חובשות כיסוי ראש או פאה וגם כאלה שלא.

הגב' הינדה גרלינצקי מארגון נשי חב"ד הארצי, העניקה לחברת הכנסת שולי את קונטרס אהבת ישראל ושיתפה מה עומד מאחרי קונטרס זה.

כשהרבי יצא במבצע אהבת ישראל הוא הכין את הקונטרס, המכיל דברים שאמרו רבותינו נשיאנו על מצוות אהבת ישראל, עבור משפיעים ומשפיעות.

בשנת תשל"ח הרבי ערך התוועדות מיוחדת של צאתכם לשלום לקבוצה שנשלחה לשליחות לארץ. באמצע אותה התוועדות, הרב גרונר המזכיר של הרבי עלה לעזרת הנשים וביקש מכל השליחות לרדת למטה, כי הרבי רוצה לתת גם להן. מה לתת? מתי? והשלוחות יורדות לעזרת הגברים עוברות ליד הרבי שנתן לכל אחת ואחת ביד מעטפה חומה עם ספר התניא סידור ואת הקונטרס, הרבי רצה לתת אותו לאלה שקיבלו על עצמם להיות משפיעים ומשפיעות כולל חתימת כתב ידו, כדי לעודד כל מי שיכל. והינדה חתמה את הסיפור שעומד מאחרי קונטרס זה במילים: "כשמבקשים ממך להיות משפיעה, אל תהססי, כי יש לך את הכוחות לזה".לתגובות